"iHuman" z cyklu Film w TR. Against Gravity przedstawia już w ten weekend

Zobacz film dystrybuowany przez Millennium Docs Against Gravity Film Festival towarzyszący najnowszej premierze TR Warszawa – "2020: Burza" w reż. Grzegorza Jarzyny! Zobacz spektakl w TR Online już 7 listopada, a następnie zagłęb się problematykę sztucznej inteligencji w filmie "iHuman" norweskiej reżyserki Tonje Hessen Schei.

Film dostępny w tylko w niedzielę, 8 listopada w godz. 19:00-00:59 w TR Online
Cena: 9,50 zł

O filmie

Sztuczna inteligencja to najpotężniejsza technologia naszych czasów, która może okazać się pomocna w rozwiązaniu najbardziej palących problemów i wyzwań ludzkości, ale też przyczynić się do jej upadku. Film podąża za pionierami w dziedzinie sztucznej inteligencji, pracującymi nad jej coraz bardziej wyrafinowaną formą. Czas postawić pytania, na które musimy znaleźć odpowiedź już dziś. Czy sztuczna inteligencja jest dla nas bezpieczna? Jak wpływa na to, kim jesteśmy? Jakie cele i wartości w niej kodujemy i czy mamy nad nią w ogóle kontrolę?

„Ktokolwiek zostanie liderem w zakresie sztucznej inteligencji, będzie rządził światem” – stwierdzi kiedyś Władimir Putin i bez wątpienia tu miał rację. W miarę wzrostu liczby przetwarzanych danych i mocy obliczeniowej komputerów, stoimy w obliczu rewolucji. Sztuczna inteligencja bez wątpienia zmieni nasze życie oraz świat nie do poznania i będzie to proces nieodwracalny. Czy jesteśmy na to gotowi? Czy możliwe jest wprowadzenie na tym polu uregulowań? Warto ustalić międzynarodowe standardy i przepisy w zakresie bezpiecznego jej wdrażania i wykorzystania. Czy jesteśmy jednak w stanie nie przekraczać wyznaczonych przez nas granic?

 

Cykl pokazów filmowych FILM W TR. AGAINST GRAVITY PRZEDSTAWIA współorganizowany jest przez TR Warszawa i Against Gravity.