TR Warszawa na 7. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Kino Dzieci

Międzynarodowy Festiwal Filmowy Kino Dzieci to wydarzenie skierowane do widzów od 4 roku życia oraz ich opiekunów. Ideą, jaka od początku przyświeca festiwalowi, jest udostępnianie szerokiej publiczności wartościowych filmów,  które  wyróżniają  się  walorami edukacyjnymi, artystycznymi  oraz  produkcyjnymi. Partnerem tegorocznej edycji jest m.in. TR Warszawa.

Widownia Kina Dzieci, od startu festiwalu w 2014  do dziś, rozrosła się do ponad dwudziestu miast w  Polsce. Publiczność każdej edycji zapoznaje się z międzynarodowymi produkcjami nominowanymi w  Konkursie  głównym, które nie trafiły jeszcze  do  szerokiej  dystrybucji.

7. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Kino Dzieci odbędzie się w dn. 26.09-4.10.2020 w formie hybrydowej, co oznacza, że pokazy odbędą się stacjonarnie w kinach i online. W programie 7. edycji znajdzie się ponad 150 tytułów – filmów pełnometrażowych i zestawów filmów krótkich, animacji, filmów aktorskich oraz dokumentów wybranych dla widzów od 4 roku życia. Organizatorzy przygotowali również szereg wydarzeń specjalnych, w których udział weźmie również TR Warszawa, partner Festiwalu.

Wydarzenia przygotowane we współpracy z TR Warszawa:

Kino Dzieci o wychowaniu – sekcja dla rodziców, opiekunów, nauczycieli i edukatorów

wtorek, 29.09 | godz. 20:00 | online

Film: "Dzień dobry, Panie Fotis", reż. Dimitra Kouzi (>link<)

Webinar: Teatr jako narzędzie integracji, edukacji i indywidualnego rozwoju. (>link<)

Czy warsztaty teatralne i tworzenie wspólnie spektaklu może przynieść pożytek także tym dzieciom, które nie lubią publicznie występować? Czy ważniejszy jest efekt sceniczny czy sam proces pracy nad spektaklem? Na przykładzie pracy Pana Fotisa, z filmu “Dzień dobry, Panie Fotis” podczas zajęć porozmawiamy o tym jak improwizacje i teatralne działania mogą skutecznie pomóc w odkrywaniu indywidualnych talentów (niekoniecznie aktorskich), integrować grupę i wzmacniać każdą uczestniczkę i każdego uczestnika.

prowadzenie: Anna Rochowska, Marta Bernatowicz, Helena Świegocka – zespół edukacji TR Warszawa
czas trwania: 1 godzina
Zapisy na www.kinodzieci.pl | dla osób dorosłych | udział bezpłatny | liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń

______________

czwartek, 1.10 | godz. 20:00  | online

Warsztaty: Wspólne tworzenie scenariuszy teatralnych jako szansa na rozwijanie społecznego potencjału dzieci. (>link<)

Autorskie scenariusze spektakli teatralnych tworzone przez nauczyciela/nauczycielkę wraz z dziećmi powstają w wyniku rozmów, improwizacji czy prób. To doskonała nauka podmiotowości i sprawczości – a co za tym idzie – potencjał rozwoju solidarnych stosunków społecznych. Podczas warsztatów spróbujemy przyjrzeć się kolejnym etapom pracy Pana Fotisa i efektom, jakie mógł on osiągnąć dzięki swojej pracy. Poszukamy tematów i problemów, które z dzisiejszej perspektywy domagają się przepracowania w klasach uczestniczek i uczestników warsztatów. Na wybranych tematach przygotujemy plan działania. Zastanowimy się jakimi ćwiczeniami i zadaniami aktorskimi można osiągnąć cele pedagogiczne i artystyczne. Spróbujemy też pokazać, jak w sytuacji zajęć online można improwizować i integrować grupę.

prowadzenie: Anna Rochowska, Marta Bernatowicz, Helena Świegocka  - zespół edukacji TR Warszawa
czas trwania: 1 godz. 30 min
zapisy na www.kinodzieci.pl | dla osób dorosłych | cena: 15 zł | liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń

 

Więcej informacji o Festiwalu Kino Dzieci: >kinodzieci.pl<