Warsaw Gallery Weekend 2020 i Galeria Propaganda w TR Warszawa

Dzięki współpracy z Galerią Propaganda TR Warszawa bierze udział w Warsaw Gallery Weekend 2020!
Prezentowana między innymi we foyer TR Warszawa/Marszałkowska 8 wystawa “Wszyscy są na zewnątrz swoich wnętrz” jest prezentacją obiektów Ryszarda Grzyba oraz wyświetlanych na ekranach na stacji metra Świętokrzyska prac wideo Sharon Balaban. Oboje dokonują subtelnych ingerencji w przestrzeń publiczną za pomocą poetyckich gestów. Galeria Propaganda wraz z zaproszonymi artystami tworzy okazję, by dedykowane przestrzeni publicznej prace zaistniały poza wnętrzami galerii w warszawskich instytucjach takich jak Muzeum Sztuki Nowoczesnej, Zachęta – Narodowa Galeria Sztuki, Pałac Kultury i Nauki oraz TR Warszawa. W dniach 1-4 października 2020 roku wystawa “Wszyscy są na zewnątrz swoich wnętrz” odbywa się zarówno w galerii, jak i w kilkudziesięciu miejscach w Warszawie.

Od 1 października 2020 roku we wnętrzu TR Warszawa przy ul. Marszałkowskiej 8 eksponowane będą są dwie prace Ryszarda Grzyba. Współzałożyciel Gruppy utworzył abstrakcyjne slogany umieszczone na metalowych tabliczkach, magnesach czy billboardach, z kolei izraelska artystka Sharon Balaban dostrzega choreografie w ruchu małych, pozornie prozaicznych elementów rzeczywistości. Dokumentuje je w formie krótkich prac wideo, następnie prezentuje na wielkoformatowych ekranach przy ruchliwych skrzyżowaniach metropolii: Nowego Jorku, Tel Awiwiu, a w ramach Warsaw Gallery Weekend 2020 – Warszawy.

Drzwi do Warszawa/Marszałkowska 8 i galerii mieszczącej się we foyer są zawsze otwarte – oprócz tabliczek Grzyba zapraszamy do do obejrzenia prac m.in. Edwarda Dwurnika, Agaty "Endo" Nowickiej, Karola Radziszewskiego czy Grupy Twożywo.

Szczegółowe informacje na temat wystawy Galerii Propaganda znajdują się na stronie galerii >link<.
Pełny program Warsaw Gallery Weekend na stronie WGW >link<.


O artystach

Ryszard Grzyb – artysta wizualny, poeta; studiował w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych we Wrocławiu, w pracowni prof. Zbigniewa Karpińskiego oraz na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dyplom uzyskał w pracowni prof. Rajmunda Ziemskiego. Po studiach pracował jako asystent w Pracowni Malarstwa i Rysunku na Wydziale Wzornictwa Przemysłowego w warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. W latach 1982-1992 był członkiem Gruppy, którą współtworzył. Był też współzałożycielem i wydawcą pisma Gruppy – “Oj dobrze już”.
za: https://prpgnd.net/ARTYSCI/Ryszard-Grzyb/Biografia

Sharon Balaban – artystka wideo; w latach 1995-1999 studiowała na Akademii Sztuk Pięknych i Projektowania Bezalel w Jerozolimie. W roku 2003 uzyskała tytuł magistra sztuk pięknych w City University w Nowym Jorku. Jest kierownikiem departamentu wideo na wydziale sztuk wizualnych Akademii Bezalel. Tworzy krótkie wideo, w których używa najprostszych środków, wykorzystuje naturalne oświetlenie. W swych lapidarnych utworach zmienia i nadaje nowe znaczenia przedmiotów. Jej prace wystawiane były dwukrotnie podczas Biennale Mediations w Poznaniu. Mieszka i pracuje w Jerozolimie.
za: https://prpgnd.net/ARTYSCI/Sharon-Balaban/Biografia