• Marszałkowska 8

Teren Edu

W związku z pandemią COVID-19 realizacja kolejnej edycji programu została czasowo zawieszona. Kolejna edycja programu planowana jest wiosną 2021 roku

Teren Edu nawiązuje do tradycji projektów Teren Warszawa i Teren TR skierowanych do studentek i studentów, którzy chcieliby sprawdzić się w działaniu w teatrze.


Program realizowany jest przez zespół edukacji TR Warszawa już od kilku teatralnych sezonów.  

To cykl warsztatów prowadzonych metodami pedagogiki teatru, opartych o spektakle z repertuaru teatru. Na program Teren Edu składa się prezentacja różnorodnych technik wypracowanych przez 14 lat prowadzenia działań edukacyjnych w teatrze, która jest praktycznym wstępem do działań z obszaru pedagogiki teatru i rozwoju publiczności.

Proponowane działania performatywne obejmują pracę z ciałem, tekstem oraz improwizacje. Ćwiczenia odnoszą się do różnych dziedzin sztuki współczesnej. Uczestnicy Teren Edu mają okazję dowiedzieć się, na czym polega proces powstawania warsztatów teatralnych i działań interdyscyplinarnych, skąd czerpać pomysły na najciekawsze zadania performatywne, czy jak zaprojektować działania teatralne prowadzone z widzami i jak odnieść się w nich do trudnych tematów podejmowanych w spektaklach. Oprócz praktycznych zadań uczestnicy dowiadują się, jakie były najważniejsze wydarzenia w historii TR Warszawa i czym charakteryzuje się zespół teatru. Studenci mają okazję poznać teatr od środka – zarówno na przykładzie doświadczenia podczas warsztatów różnorodnych technik twórczych, które zaczerpnięte są od artystów tworzących na scenie TR Warszawa jak i poprzez spacer performatywny po przestrzeniach na co dzień niedostępnych dla widzów.

Uczestnicy Terenu Edu mogą zakupić bilety na spektakle w niższej cenie.

Program zakłada powstanie zamkniętej grupy (maksymalnie 15 osób). Do programu mogą aplikować studenci wszystkich uczelni i kierunków. 

Więcej informacji: edukacja@trwarszawa.pl

Patroni