• Warsztat

Taniec Księżyca

Kup bilet
  • Data i godzina

    29.06. godz. od  16.00  do 18.00

  • Gdzie

    Plener, zbiórka przy wejściu do Łazienek Królewskich od strony Belwederu (przy pomniku Piłsudskiego)

  • Prowadzący

    Paweł Sakowicz, Helena Świegocka

  • Cena biletu

    15 zł (do kupienia tylko przez internet)

  • Limit miejsc

    20 osób

O warsztatach

Warsztat ruchowy bazuje na zadaniach choreograficznych wykorzystanych przez Pawła Sakowicza podczas pracy nad spektaklem „Wracać wciąż do domu”. Według Le Guin podczas Tańca Księżyca dozwolone jest wszystko, byleby odbywało się na oczach innych. Będziemy zatem obserwować samych siebie, patrzeć na innych tańczących, zabierać i oddawać, iść za każdym pojawiającym się pomysłem, może nawet tańczyć dla drzew i kamieni.  

To spotkanie będzie przede wszystkim o wspólnym tańczeniu w otoczeniu natury. Sprawdzimy, jak po wielu miesiącach izolacji można wrócić do tańczenia w tymczasowo zawiązanej grupie.

Warsztat skierowany jest do wszystkich chętnych niezależnie od posiadanych umiejętności tanecznych (ruchowych). inspiracją dla jego powstania jest spektakl „Wracać wciąż do domu” w reż. Magdy Szpecht. Więcej informacji o innych warsztatach możecie znaleźć tutaj.

O prowadzących

Helena Świegocka – aktorka, teatrolożka, pedagożka teatru, instruktorka hatha-jogi i relaksacji. Jako pedagożka teatru współpracowała m.in. z Nowym Teatrem w Warszawie, Teatrem Żydowskim, Fundacją DramaWay, Międzynarodowym Festiwalem dla Dzieci i Młodzieży „Korczak”, Międzynarodowym Festiwalem Filmowym „Kino Dzieci”. Od 2018 roku jest współpracowniczką Działu Edukacji TR Warszawa. 

Paweł Sakowicz – choreograf i tancerz. Tworzy spektakle choreograficzne, współpracuje z reżyserami teatralnymi i filmowymi. Aktualnie szczególnie interesują go zagadnienia przywłaszczeni kulturowych w choreografii. Autor prac: TOTAL, Jumpcore, Thriller (wspólnie z Anną Smolar), Masakra i Drama. Swoje spektakle pokazywał m.in. podczas trzech edycji Polskiej Platformy Tańca, festiwalu Boska Komedia, La Biennale de danse du Val-de-Marne, w Muzeum Susch, NYU Skirball w Nowym Jorku czy CAC w Nowym Orleanie. 

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.