TR Warszawa poprzez swoją ofertę programową włącza mieszkańców, mieszkanki i gości Warszawy w życie kulturalne stolicy. Wspólnie z innymi teatrami i instytucjami kultury kształtuje nowoczesną tożsamość obywatelską oraz buduje międzynarodową pozycję Warszawy jako ważnego ośrodka życia artystycznego.

To teatr, który na stałe wpisał się w pejzaż stołecznych instytucji kultury. Zespół pod kierunkiem Grzegorza Jarzyny wypracował nowoczesne formy sceniczne i nowy język teatralny. Tu w końcu lat 90. powstał nowy model funkcjonowania teatrów w Polsce. Tu zdobywała doświadczenie grupa twórczyń i twórców, aktorów i aktorek, realizatorek i realizatorów, menedżerów i menedżerek, kształtujących dzisiaj polski teatr. Do wartości, którymi kieruje się zespół TR Warszawa należą zaufanie, odpowiedzialność, otwartość, odwaga, wolność i wspólnotowość. 

Platforma TR Online powstała na bazie doświadczeń wiosennego lockdownu i przeniesienia działań TR Warszawa do internetu. W naszych wydarzeniach – spektaklach, warsztatach, spotkaniach – brało udział ponad 50 tysięcy widzów i widzek. To wirtualna scena TR, dzięki której możemy dotrzeć do szerokiego grona zróżnicowanych odbiorców i odbiorczyń – zarówno obecnej publiczności, jak i tej, która nie miała dotąd możliwości uczestnictwa w wydarzeniach TR Warszawa. Platformę TR Online zainaugurował streaming spektaklu „2020: Burza”  w reżyserii Grzegorza Jarzyny – na żywo, prosto ze sceny TR Warszawa/ATM Studio 7 listopada 2020 roku.

Patron