TR Warszawa undertakes to ensure the accessibility of trwarszawa.pl webpage (together with its subdomains) in accordance with the provisions of the Act of April 4th, 2019 on digital accessibility of websites and mobile applications of public entities. Declaration of accessibility applies to the trwarszawa.pl website.
Date of the publication of the website: 2020.11.27
Date of the last major update: 2020.11.27
The website is partially compliant with the Act on digital accessibility of websites and mobile applications of public entities. The website is noncompliant with regard to the following:
- no alternative description for the image content – descriptions will be gradually added in the process of implementation of the new version of the website
- no audio description and/or subtitles for some of the video content – adding them would be an excessive burden for the public entity
- size of the text cannot be resized and contrast of the website cannot be changed – these functionalities will be implemented by the end of 2020 (lack of these functionalities results from the schedule of the website update)
- no transcription/OCR of some of the scanned documents – full digitalization of documents would be an excessive burden for the public entity
This declaration was completed on 2020.11.27.
The declaration was drawn up on the basis of a self-assessment conducted by the public entity.
Standard keyboard shortcuts can be used on this website.
Feedback and contact details
Please contact us if there is a problem with digital accessibility of the website by persons with visual or hearing impairment.
TR Warszawa’s accessibility leader is: Anna Rochowska anna.rochowska@trwarszawa.pl or edukacja@trwarszawa.pl.
Audience development department (e-mail address: drp@trwarszawa.pl) is responsible for editing and running the website. Ticket offices can be contacted by phone: +48 22 480 80 08.
TR Warszawa’s office can be contacted by phone: +48 22 480 80 01 and via e-mail sekretariat@trwarszawa.pl. These contact details can also be used to apply for information that has not been made available or to submit complaints about any lack of accessibility.
Everyone has the right to request that a digital website, mobile app or any part of it be made accessible. You can also request information to be shared by alternative means, for example by reading a digitally inaccessible document, describing the content of a movie without audio description, etc. The request should include personal details of the requester, an indication of which website or mobile application is involved and the preferred means of contact. If the requester requires information by alternative means, a preferred method should be specified.
A public entity should execute the request without delay, no later than 7 days after the date of request. If this deadline cannot be met, the public entity shall immediately inform the requester about the date when the request shall be fulfilled, however the new deadline must be met no later than within 2 months from the initial date of request. If providing digital accessibility is not possible, a public entity may propose an alternative way of accessing the information.
In the event that a public entity refuses to comply with a request for accessibility or an alternative way of accessing the information, the requester may file a complaint.
Once the above-mentioned procedure has been exhausted, an application may also be filed with the Ombudsman.
Architectural accessibility
TR Warszawa / Marszałkowska 8
Address, directions
TR Warszawa, 8 Marszałkowska Str., Warsaw
In front of TR Warszawa there are two parking spaces designated for disabled people with disabilities.
Bus/tram stop: pl. Unii Lubelskiej
Bus lines: 119, 131, 138, 167, 168, 222, 422, 501, 519.
The lines are operated by low-floor vehicles.
Tram lines: 4, 10, 14, 18, 35.
Distance from the pl. Unii Lubelskiej stop to the theatre’s entrance is 300 m.
If you need more information, please contact:
Anna Rochowska: 533 380 173
Ticket office: 22 480 80 08
Education team: edukacja@trwarszawa.pl
Wejście do teatru
Do teatru prowadzą 4 wejścia: wejście główne – do kasy i na widownię, wejście od tyłu – bezpośrednio na salę warsztatową, dwa wejścia do restauracji.
Wejście główne, od ulicy Marszałkowskiej oznaczone jest znacznikiem TOTUPOINT, który informuje użytkowników tego systemu o wejściu do teatru.
Przed wejściem głównym znajduje się stopień o wysokości mniejszej niż 9 cm. Drzwi są szklane, dwuskrzydłowe, otwierane w obie strony (na zewnątrz lub do wewnątrz) manualnie. Jedno skrzydło drzwi wejściowych ma 74 cm i jest to szerokość, która może być zbyt mała dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Dlatego przed wydarzeniami dla publiczności drugie skrzydło drzwi będzie otwierane. Gdyby z jakiś przyczyn jednak było zamknięte, po prawej stronie przy szklanych drzwiach znajduje się domofon, z którego można skorzystać aby przywołać portiera.
Po wejściu do teatru, prawą stroną idzie się do kasy usytuowanej w górnym foyer, z ladą na wysokości 70 com, zaś lewa strona prowadzi pochylnią do szatni i foyer dolnego, gdzie znajduje się wejście na widownię. Nie ma progów ani schodów do pokonania. Ze względu na brak poręczy na krótkim odcinku foyer, gdzie jeszcze nie ma wypłaszczenia – zespół bileterski służy pomocą przy zejściu do szatni.
Wejście tylne, przez parking teatralny – bezpośrednio na salę warsztatową – nie jest na co dzień wejściem dla publiczności. Istnieje możliwość rozłożenia szyn na prowadzących do sali warsztatowej schodach, z wewnątrz teatru, z górnego foyer. Ze względu na utrudniony dostęp na salę warsztatową prosimy o kontakt z zespołem teatru.
Wejście do restauracji znajduje się na poziomie chodnika, a szerokość głównego skrzydła wynosi 85 cm. Jest to szerokość wystarczająca dla osoby poruszającej się na wózku inwalidzkim, jednak światło drzwi jest ograniczone ladą baru, co uniemożliwia osobie poruszającej się na wózku inwalidzkim dostanie się do restauracji od strony ulicy. Drugie wejście do restauracji, bez progów, znajduje się z boku, od ul. Emila Zoli. Trzecie wejście do restauracji znajduje się wewnątrz teatru.
Komunikacja wewnątrz teatru
W głównej części teatru dla widzów i widzek dostępne są dwie kondygnacje, pomiędzy którymi można przemieszczać się dzięki pochylniom.
Po wejściu do teatru, prawą stroną idzie się do kasy usytuowanej w górnym foyer, z ladą na wysokości osoby na wózku inwalidzkim, zaś lewa strona prowadzi pochylnią do szatni i foyer dolnego, z którego znajduje się wejście na widownię. Nie ma progów ani schodów do pokonania. Ze względu na brak poręczy na krótkim odcinku foyer na poziomie -1, gdzie jeszcze nie ma wypłaszczenia – zespół bileterski służy pomocą przy zejściu do szatni.
Pochylnie pomiędzy poziomem wejścia a poziomem balkonu oraz pomiędzy poziomem balkonu a restauracją mają nachylenie odpowiednio 4% i 10% (dopuszczalne). Nachylenie pochylni pomiędzy poziomem wejścia a poziomem -1, na którym znajduje się wejście na scenę ma nachylenie około 13%. Przy dość dużej różnicy wysokości oraz w związku z brakiem podziału pochylni na krótsze odcinki, podzielone spocznikami, nachylenie może być zbyt duże dla niektórych osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Przy zjeździe na poziom -1 jest poręcz dopiero od połowy pochylni.
Kasy biletowe i szatnia
W obiekcie znajduje się jeden punkt kasowy oraz szatnia. Okienko kasy znajduje się na wysokości 70 cm. Blat szatni znajduje się na wysokości 90 cm. W teatrze obowiązują preferencyjne ceny biletów, m.in. dla osób z niepełnosprawnościami. Osoba z psem asystującym może wejść do teatru, a pracujący czworonóg może otrzymać miskę z wodą zarówno w TR Warszawa, jak i w restauracji.
Scena
Na widowni, w pierwszym rzędzie dostępne są miejsca dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Sala wyposażona jest w pętlę indukcyjną. Teatr posiada system odbiorników umożliwiających tłumaczenie symultaniczne, bądź odbiór czytanej audiodeskrypcji. Na sali jest dostępny ekran, który był już wykorzystywany do wyświetlania tekstu alternatywnego. Sala dysponuje pomieszczeniem, w którym w trakcie przedstawień z audiodeskrypcją znajduje się lektor. Na sali znajduje się miejsce, w którym można ustawić tłumacza języka migowego. W wybrane dni zapraszamy na spektakle z audiodeskrypcją oraz napisami dla osób niesłyszących i niedosłyszących
Sala warsztatowa
Sala warsztatowa służy do prowadzenia warsztatów oraz organizacji wystaw. Widownia jest mobilna i istnieje możliwość wyznaczenia miejsc dla poruszających się na wózkach inwalidzkich. Na sali można rozłożyć pętlę indukcyjną. Teatr posiada system odbiorników umożliwiających tłumaczenie symultaniczne, bądź odbiór czytanej audiodeskrypcji. Na sali jest dostępny ekran, który był już wykorzystywany do wyświetlania tekstu alternatywnego. Na sali znajduje się miejsce, w którym można ustawić tłumacza języka migowego. W wybrane dni zapraszamy na warsztaty teatralne z tłumaczeniem na język migowy.
The Cool Cat TR – sąsiadująca restauracja
Część stolików umożliwia korzystanie z nich osobom poruszającym się na wózkach inwalidzkich. Lada baru znajduje się wyżej niż 90 cm i dlatego należy uznać ją za niedostępną dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Zapewniono jednak obsługę kelnerską.
Toaleta w teatrze i restauracji
Toaleta dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich znajduje się w górnym foyer, naprzeciwko kasy. W toalecie teatru pole manewrowe ma 140 cm x 150 cm. Toaleta restauracji jest przestronna.
Oświetlenie i systemy alarmowe
Oświetlenie w przestrzeniach komunikacyjnych części teatru może być zbyt słabe dla osób z dysfunkcjami wzoru. System alarmowy ma wyłącznie formę dźwiękową bez sygnałów wizualnych, w związku z czym sygnał nie będzie ostrzegał osób niesłyszących. W teatrze istnieje oznakowanie w druku braillowskim najważniejszych dla widzów elementów – wejścia na widownię oraz toalet. Zespół bileterski służy pomocą.
Scena TR Warszawa / ATM Studio
Adres, dojazd do teatru, wejście
Adres: ul. Wał Miedzeszyński 384, Warszawa
Przystanek: Jeziorowa 01
Autobusy linii: 146
Dojście do TR Warszawa/ATM Studio przez przejście dla pieszych znajdujące się na północ od przystanku, ok. 300 metrów.
W budynku TR Warszawa/ATM Studio wynajmuje jedną scenę, z kilku hal znajdujących się w budynku. Wejście do budynku, przez drzwi oznaczone logotypem teatru nad drzwiami, znajduje się od ulicy Wał Miedzeszyński, czyli od zachodniej strony.
Budynek jest w pełni dostępny dla osób z niepełnosprawnościami, scena jest na poziomie ziemi, budynek posiada windy spełniające wymogi dostępności. Posiada też toalety dla osób z niepełnosprawnościami. Mebel kasowy umieszczony po prawej stronie od wejścia do foyer, za kasą – szatnia. Wysokość lady kasy 70 cm i 90 cm.
Pętla indukcyjna
Na widowni teatru zainstalowana jest przenośna pętla indukcyjna (instalowana w obu siedzibach teatru). Teatr posiada system odbiorników umożliwiających tłumaczenie symultaniczne, bądź odbiór czytanej audiodeskrypcji. Na sali jest dostępny ekran, który był już wykorzystywany do wyświetlania tekstu alternatywnego. Na sali znajduje się miejsce, w którym można ustawić tłumacza języka migowego. W wybrane dni zapraszamy na warsztaty teatralne z tłumaczeniem na Polski Język Migowy.