WESELE NA BRÓDNIE 
- Goście weselni poszukują nowożeńców!

TR Warszawa ogłasza casting na nowożeńców i pary małżeńskie, które wezmą udział w WESELU NA BRÓDNIE, wyjątkowej uroczystości, odbywającej się 9 maja 2020 roku w warszawskim Lasku Bródnowskim.

WESELE NA BRÓDNIE to całonocne plenerowe wydarzenie społeczno-artystyczne, inspirowane „Weselem” Stanisława Wyspiańskiego. Inicjatorzy projektu, reżyserka Agnieszka Olsten i artysta wizualny Paweł Althamer, zapraszają mieszkanki i mieszkańców Bródna i całej Warszawy do odczarowania polskiej mitologii oraz wspólnego świętowania ponad podziałami.  Tak jak u Wyspiańskiego, poezja będzie przenikać się z rzeczywistością. Obok siebie za weselnym stołem usiądą postaci z „Wesela”, nowożeńcy i weselni goście. Finał projektu odbędzie się 9 maja 2020 roku w Lasku Bródnowskim na warszawskim Targówku.

CASTING

Szukamy par z Bródna i innych dzielnic Warszawy, które chcą zawrzeć związek małżeński między styczniem a majem 2020 roku, nowożeńców, a także małżeństw bez ograniczeń stażu czy wieku, które chciałyby przy okazji WESELA NA BRÓDNIE odnowić swoje śluby w dowolnej formule. Poszukujemy osób otwartych na międzyludzkie spotkanie, które chcą wziąć udział w niecodziennym projekcie artystycznym. W wydarzeniu wystąpi więcej niż jedna młoda para. Doświadczenie aktorskie nie jest wymagane. Udział w projekcie jest bezpłatny.

Zapewniamy gości weselnych, reprezentujących różne grupy społeczne, zawodowe i narodowościowe, weselną scenografię, interdyscyplinarne działania artystyczne przygotowane przez zaproszone twórczynie i twórców, a także posiłek i zabawę do białego rana przy muzyce w wykonaniu Bródnowskiej Orkiestry Weselnej. Pary uczestniczące w wydarzeniu zostaną zaproszone do udziału we wspólnych przygotowaniach do weseliska, m.in. w warsztatach tanecznych i tworzeniu kwiatowych kobierców.

Pary zainteresowane udziałem w projekcie prosimy o przesłanie zgłoszenia wraz kontaktem telefonicznym i odpowiedzią na pytanie „Dlaczego chcielibyśmy wziąć udział w „Weselu na Bródnie?” na adres mailowy weselenabrodnie@trwarszawa.pl. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 6 stycznia 2020 roku (do końca dnia).

Na podstawie nadesłanych zgłoszeń Gospodarze WESELA NA BRÓDNIE, Paweł Althamer i Agnieszka Olsten wybiorą pary, które zostaną zaproszone na indywidualne spotkania i rozmowy. Drugi etap rekrutacji do projektu odbędzie się  w Warszawie 11 i 12 stycznia 2020 (zgłaszające się do udziału w projekcie pary prosimy o wstępne zarezerwowanie styczniowych terminów). O finalnym wyborze uczestniczek i uczestników projektu poinformujemy mailowo i telefonicznie do 15 stycznia 2020.

Szczegółowe informacje na temat castingu i projektu „Wesele na Bródnie” można uzyskać dzwoniąc pod numer telefonu: 533 380 154.

………………


TR WARSZAWA
 / LINIA DZIAŁAŃ TERENOWYCH


WESELE NA BRÓDNIE

9 maja 2020

miejsce: Las Bródnowski

WESELE NA BRÓDNIE to partycypacyjny projekt artystyczny skierowany do mieszkanek i mieszkańców Miasta Stołecznego Warszawy, w szczególności do ludzi związanych z Targówkiem i Bródnem. Będzie to wydarzenie plenerowe, nawiązujące do „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego. W niezwykłej scenerii Lasku Bródnowskiego odbędzie się uroczystość, łącząca przedstawicieli różnych środowisk i grup: społecznych, pokoleniowych, zawodowych, etnicznych. WESELE NA BRÓDNIE ma być próbą odczarowania polskiej mitologii i zaproszeniem do wspólnego świętowania ponad podziałami. Pomysłodawcami projektu są: Paweł Althamer, artysta sztuk wizualnych, aktywista i animator społecznych projektów oraz Agnieszka Olsten, reżyserka teatralna.


W wydarzeniu wezmą udział młode pary – nowożeńcy, mieszkańcy i mieszkanki Bródna oraz innych dzielnic Warszawy. Dramaturgiczną osią wydarzenia stanie się ceremonia weselna z udziałem młodych par, a także osób chcących odnowić śluby w dowolnej formule. W programie znajdą się tradycyjne elementy weselnego rytuału: powitanie nowożeńców i gości, składanie życzeń i darów, przemowy i tańce, a także interdyscyplinarne działania artystyczne, przygotowane przez Pawła Althamera, Agnieszkę Olsten i zaproszonych twórców. Projekt będzie miał charakter partycypacyjny. Mieszkanki i mieszkańcy Bródna zostaną zaproszeni do udziału m.in. w warsztatach muzycznych, których celem będzie utworzenie amatorskiej Bródnowskiej Orkiestry Weselnej, wezmą także udział w tworzeniu kwiatowego kobierca, który pełnić będzie rolę weselnej scenografii.