Wolontariat

JESTEŚCIE U SIEBIE – zostańcie współgospodarzami!

Jeśli chcielibyście zadomowić się w naszej przestrzeni przy Marszałkowskiej 8 i w ramach wolontariatu zostać współgospodarzami naszych działań pedagogiczno-teatralnych i/lub aktywnie uczestniczyć w propozycjach kuratorskich sezonu Gospodarze to zgłoście się do nas!

fot.: Patrycja Skwierczyńska

INSPIRACJA

W sezonie 2022/2023 wraz z ośmioma stołecznymi teatrami dołączyliśmy do I edycji dwuletniego
,,Programu rozwoju wolontariatu w teatrach publicznych m.st. Warszawy.” realizowanego przez Urząd m.st. Warszawy w ramach miejskiego projektu „Ochotnicy warszawscy” we współpracy z Fundacją Civis Polonus.

ZASADY WSPÓŁ- GOSPODARZY

Razem z Wami możemy stworzyć nową formułę goszczenia, alternatywną wobec tego, jak tradycyjnie rozumiane bywa spotkanie w teatrze.

Naszą ofertę kierujemy do wszystkich, dla których bliska jest:
– wartość zespołowego współdziałania,
– wartość wzajemnego wsparcia,
– wartość brania odpowiedzialności za swoje deklaracje.

Chcemy wzmacniać ideę wolontariatu jako rodzaj międzypokoleniowej i egalitarnej edukacji
pozaformalnej, dostępnej dla osób w każdym wieku. Istotą współgospodarzy jest wspólne czerpanie energii z zespołowych spotkań kompetencji, wiedzy i teatralnej pasji. Szanujemy Wasz czas i zaangażowanie, dlatego szukamy osób, które chciałyby zaangażować się na dłużej, jak i tych, które wolą skoncentrować swoje siły wokół interesującego ich wydarzenia.

Zapraszamy Was do poznania kulis pracy w TR Warszawa w ramach trzech programów:

PROGRAM PRZEWODNICY – dla osób, które chciałyby zaangażować się w naszą Galerię TR, a także
wspierać program Teatr Bez Barier dla widzów i widzek z niepełnosprawnościami;

PROGRAM ASYSTENCI PROJEKTÓW dla osób, które chciałyby organizacyjnie wesprzeć realizację
konkretnych projektów oraz wydarzeń kulturalnych;

PROGRAM EKSPERCI dla osób, które swoją wiedzą i zaangażowaniem chciałyby razem z nami
wzmacniać pozycję TR Warszawa na mapie kulturalnej Warszawy.

FAQ

  • Zależy nam, aby nasza współpraca była twórcza i rozwojowa dla obu stron, dlatego w zależności od wybranego programu, do Waszych zadań mogą należeć m.in.: asystowanie przy wydarzeniach edukacyjnych, udzielanie niezbędnych pomocy informacyjnej naszym gościom, przygotowywanie razem z nami przestrzeni teatru do wernisaży, koncertów, konferencji,
    wspólne wypracowywanie przyjaznych standardów dla grup mniejszościowych.

  • Minimum 2 dyżury w miesiącu i w zależności od zaplanowanych wydarzeń 2-4 aktywności/miesiąc.

    • możliwość zdobywania nowych doświadczeń, umiejętności oraz wiedzy w bezpiecznym środowisku,
    • możliwość poznania osób o podobnych zainteresowaniach, gdzie wspólnie będziecie mogli oderwać się od codziennych zajęć,
    • twórczą przestrzeń do podzielenia się waszymi zainteresowaniami, zdolnościami i doświadczeniem oraz poszerzeniem waszego potencjału kreatywnego,
    • udział w szkoleniach,
    • bilety pracownicze,
    • udział w próbach generalnych,
    • porozumienie wolontariackie (w tym ubezpieczenie od NW) oraz na waszą prośbę możemy wystawić rekomendacje oraz zaświadczenie o współpracy.

Jak możemy się poznać?

I etap: uzupełnijcie formularz zgłoszeniowy.

II etap: czekajcie na wiadomość od naszej koordynatorki wolontariatu, z którą wspólnie omówicie
potrzeby, możliwości i możliwości.

Macie pytania?

Napiszcie wiadomość do Moniki Tuniewicz, która jest naszą koordynatorką wolontariatu:

monika.tuniewicz@trwarszawa.pl.

Poznajcie naszych współgospodarzy

OLA RĘBISZ

Na co dzień studiuję finanse i rachunkowość i zajmuję się copywritingiem. W wolnym czasie lubię angażować się w projekty społeczne, szczególnie inicjatywy wspierające ideę zrównoważonego biznesu. W TR Warszawa znalazłam się w poszukiwaniu kreatywności i inspiracji do spojrzenia na rzeczywistość z innej niż wypełnionej liczbami perspektywy. W teatrze mogę uczyć się o ludziach, o świecie, zespolić się ze swoimi uczuciami i odzyskać równowagę. Poprzez wolontariat w TR pragnę pomagać w wartościowych projektach i rozpowszechniać terapeutyczne właściwości teatru.

LENA PEJO

Reprezentuję ścisłe głowy w szalonym i barwnym uniwersum TR Warszawa. Na co dzień studiuję na Politechnice, jednak w przerwach od badań laboratoryjnych uwielbiam poznawać polską kulturę i świetnych ludzi, którzy tak jak ja kochają poznawać świat i dzielić się pasjami. Wolontariat w TR daje mi do tego przestrzeń, a ponadto mogę dzielić się dobrem i pomagać przy fantastycznych inicjatywach.

MILENA KOZŁOWSKA

Nie jem mięsa i mięsem nie rzucam. Z natury jestem uosobieniem spokoju i artystyczną duszą, która wciąga na grzbiet wszystko co vintage. Skutecznie zarażam tym innych w TR Warszawa, w którym po mimo młodego wieku spędziłam już połowę swojego życia 🙂

ZOFIA KRAJEWSKA

Współtworzę projekt OSADA.earth i studiuję socjologię. Po latach działań w ruchach społecznych, odkryłam pasję do zmieniania świata na lepsze poprzez pracę warsztatową z grupami. Do TRowego wolontariatu zaprowadziły mnie ciekawość narzędzi pedagogiki teatru i zachwyt nad społecznym zaangażowaniem tego miejsca. Wierzę w siłę teatru jako przestrzeni wewnętrznej zmiany i siania ziaren dojrzałej kultury, której tak pilnie potrzebujemy, by tworzyć piękniejszą przyszłość dla wszystkich istot.

ZOFIA ZATO ZIELIŃSKA

Chodzę do trzeciej klasy liceum, profil IB. Interesuję się m.in. lingwistyką, kulturoznawstwem, filozofią i gender studies. Uczę się (zbyt) wielu języków, lubię pisać wiersze, a ostatnimi czasy moją wielką miłością stał się Berlin i jego queerowa historia. Do wolontariatu w TR Warszawa sprowadziła mnie moja pasja do teatru eksperymentalnego i chęć pomocy w tworzeniu tolerancyjnej i otwartej przestrzeni.