Zostań w domu, nie wychodź z teatru! Dla dzieci i rodziców

Mama, tata do teatru – nie ruszając się z domu! Wspieramy rodziców, opiekunów i opiekunki dzieci, które nie mogą chodzić do szkoły czy przedszkola. Zespół edukacji TR Warszawa przygotował dla Was zestaw do aktywnej, pobudzającej wyobraźnię zabawy. Dzięki grze i książce poznacie teatr i ciekawie spędzicie czas.

MAŁY TR

MAŁY TR to zabawa w teatr dla najmłodszych. Pobudza naturalne zdolności dzieci do zabaw opartych na odgrywaniu. Zachęca do wymyślania, próbowania i eksperymentowania oraz uczy na czym polega teatr!
 
Jak się gra w MAŁY TR?
Przed rozpoczęciem zabawy wybierz wersję gry dopasowaną do wieku Twojego dziecka:
MALUCH to wersja dla dzieci w wieku 2-3 lat,
MALEC – dla przedszkolaków,
MAŁOLAT – dla dzieci z klas 1-3.
Karty możecie wydrukować lub wyświetlać na komputerze, tablecie czy telefonie.
 
Zabawa podzielona jest na trzy etapy. Każdy związany jest z różnymi teatralnymi zawodami i aktywnościami.
Możecie przejść wszystkie trzy etapy jeden po drugim, lub podzielić zabawę na części. W ramach gry można też wielokrotnie powracać do ulubionych etapów czy aktywności.
Do zabawy nie potrzebujecie żadnych dodatkowych przedmiotów. Wykorzystajcie to, co macie w domach i szukajcie kreatywnych rozwiązań, aby zrobić teatr w pokoju!
Na każdej z kart znajdziecie teatralny słowniczek. Dzięki niemu Twoje dziecko pozna terminy związane z teatrem.
 
Ilustracje wykonała Justyna Frąckiewicz. Artystka inspirowała się prawdziwymi przedmiotami znalezionymi w TR Warszawa.

> Pobierz karty TUTAJ

------------

 
 

W KRAINIE ZAPADNI

To książka edukacyjna, w której zapraszamy Was na podchody po tajemniczych zakamarkach TR Warszawa. Czytając dowiecie się: kto pracuje w teatrze? Jak nazywają się teatralne zawody? Jak nazywają się przedmioty, na które natrafimy? Oraz... jak pomóc choremu stworowi TR-owi?
 
„W krainie zapadni” to książka wprowadzająca w podstawowe pojęcia o teatrze. Rozwija wyobraźnię dzieci i dorosłych. Napisały ją dwie pedagożki teatru pracujące w zespole edukacji TR Warszawa, Anna Rochowska i Anna Kurelska. Jak mówią, powieść powstała z inspiracji prawdziwymi przestrzeniami oraz ludźmi pracującymi w naszym teatrze. Ilustracje Oli Jasionowskiej nawiązują do miejsc, które zobaczyła w TR Warszawa.

> Pobierz książkę TUTAJ

 

------------
 
Karty MAŁY TR powstały w ramach projektu w 2018 roku „Mały TR - cykl warsztatów teatralnych dla najmłodszych dzieci” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz m.st. Warszawy.

Książka W KRAINIE ZAPADNI powstała w ramach projektu dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury, programu Kultura - Interwencje 2018 oraz współfinansowanego ze środków m.st. Warszawy.