W krainie zapadni

9 czerwca 2019, g. 13

W KRAINIE ZAPADNI


Teatralne podchody i czytanie książki

Zapraszamy na podchody teatralne po tajemniczych zakamarkach TR Warszawa, podczas których dzieci wraz z rodzicami i opiekunami odkryją teatralne zawody, takie jak dźwiękowiec, oświetleniowiec, inspicjent, garderobiany, reżyser, rekwizytor, czy charakteryzator. Wspólnie wyruszymy w niezwykłą podróż śladami bohaterki książki „W krainie zapadni", którą dzieci otrzymają na zakończenie spotkania. Finałem spotkania w TR Warszawa jest wspólne czytanie fragmentów teatralnej bajki przez Natalię Kalitę (g. 13:00 - aktorkę TR Warszawa.                                                 

Książka „W krainie zapadni” (prem. 2018, wyd. TR Warszawa) wprowadza podstawowe pojęcia o teatrze i rozwija wyobraźnię dzieci i dorosłych. Opowiada historię 8-letniej Joelki, która pewnego dnia, bawiąc się po szkole na skwerku nieopodal domu, spotyka włochatego, sympatycznego stwora, który prosi dziewczynkę o pomoc w rozwiązaniu teatralnych zagadek. Joelka, dzięki znajomości ze stworem "TR-em", poznaje zakamarki teatru, a także teatralne przedmioty takie jak: reflektor, kostium, mikser, garderoba, czy kabina elektroakustyków. Historia Joelki osnuta jest wokół prawdziwych przestrzeni teatralnych i historii ludzi, związanych z teatrem TR Warszawa. Warsztaty prowadzone są metodami pedagogiki teatru, polegającej na pobudzaniu do twórczego myślenia i rozwoju uczestników i uczestniczek.
Wydarzenie odbywa się w ramach Tygodnia Dziecka.

Bilety:

bilet rodzinny (jedno dziecko + jeden opiekun) – 45zł
każdy kolejny bilet (kolejne dziecko lub dodatkowy opiekun) – 35zł
limit miejsc - 30

 

Pobierz książkę "W krainie zapadni" za darmo TUTAJ (PDF, 1,8 MB)

Projekt dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury, programu Kultura - Interwencje 2018. Projekt współfinansowany jest ze środków m.st. Warszawy. 

Patroni medialni: