W krainie zapadni

3 października 2019 / g. 11.00, 12.30

W KRAINIE ZAPADNI
 / 7. Festiwal Kultury bez Barier

Teatralne podchody i czytanie książki

Zapraszamy na podchody teatralne po tajemniczych zakamarkach TR Warszawa, podczas których dzieci wraz z opiekunami odkryją teatralne zawody, takie jak dźwiękowiec, oświetleniowiec, inspicjent, garderobiany, reżyser, czy charakteryzator. Wspólnie wyruszymy w niezwykłą podróż śladami bohaterki książki „W krainie zapadni".

Książka opowiada historię 8-letniej Joelki, która pewnego dnia, bawiąc się po szkole na skwerku, spotyka włochatego, sympatycznego stwora, który prosi dziewczynkę o pomoc w rozwiązaniu teatralnych zagadek. Joelka, dzięki znajomości ze stworem "TR-em", poznaje teatr, a także teatralne przedmioty takie jak: reflektor, kostium, mikser, garderoba, czy kabina elektroakustyków. Warsztaty prowadzone są metodami pedagogiki teatru, polegającej na pobudzaniu do twórczego myślenia i rozwoju uczestników i uczestniczek.

Wydarzenie dostosowane do możliwości odbioru dzieci z niepełnosprawnościami: warsztaty i książka tłumaczone będą na PJM, przygotowane zostaną materiały dotykowe.

Więcej informacji o wydarzeniach 7. Festiwalu Kultury bez Barier na stronie internetowej.

warsztaty dla dzieci w wieku 6-12 lat w grupach zorganizowanych
w ramach 7. Festiwalu Kultury bez Barier
bilety: 5 zł, rezerwacja od 17 września 2019 na stronie internetowej

-----------------

Pobierz książkę "W krainie zapadni" za darmo TUTAJ (PDF, 1,8 MB)

Projekt dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury, programu Kultura - Interwencje 2018. Projekt współfinansowany jest ze środków m.st. Warszawy. 

Patroni medialni: