W krainie zapadni

28 października 2018

W KRAINIE ZAPADNI


książka dla dzieci o teatrze dla dorosłych

Już 28 października 2018 w TR Warszawa/Marszałkowska 8 odbędzie się premiera pierwszej książki dla dzieci napisanej przez zespół TR Warszawa. Premierze towarzyszyć będą warsztaty i teatralne zabawy dla dzieci, rodziców i opiekunów, czytanie książki przez aktorów TR Warszawy.„W krainie zapadni” to książka wprowadzająca podstawowe pojęcia o teatrze i rozwijająca wyobraźnię dzieci i dorosłych. Książka opowiada historię 8-letniej dziewczynki, Joelki, która wpada do brzucha stwora TR-a. Stwór ma problemy zdrowotne i prosi dziewczynkę o pomoc. Joelce udaje się wyleczyć stwora dzięki pomocy dźwiękowca, oświetleniowca, portiera, garderobianej, reżysera i aktorów. Wszystkie dzieci, które będą uczestniczyć 28 października 2018 roku w wydarzeniu towarzyszącym premierze „W krainie zapadni” otrzymają bezpłatny egzemplarz książki z podpisami twórców.

Pobierz książkę "W krainie zapadni" za darmo TUTAJ (PDF, 1,8 MB)

Projekt dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury, programu Kultura - Interwencje 2018. Projekt współfinansowany jest ze środków m.st. Warszawy. 

Patroni medialni:

      

 

----------------------------------- 

PROGRAM WYDARZEŃ:

28 października 2018, 

Warsztaty "TeaTRalne podchody"

godz. 10:00, 12:00, 14:00, 16:00 

Czytanie książki „W krainie zapadni”

godz. 11:00, 13:00, 15:00, 17:00

miejsce: 
TR Warszawa/Marszałkowska 8

-----------------------------------

Czy w teatrze znajdziecie złotą jemiołę?
Jak wygląda centrum dowodzenia inspicjenta?
Skąd w teatrze dochodzą głosy?

Zapraszamy na warsztaty teatralne prowadzone metodami pedagogiki teatru, które zwieńczą pierwsze czytanie książki „W krainie zapadni” na scenie TR Warszawa w wykonaniu aktorek 
i aktorów naszego teatru.

Podczas warsztatów grupa dzieci wraz z opiekunami wyrusza w podróż po teatrze TR Warszawa w poszukiwaniu tajemniczych miejsc ukazanych na pocztówkach z fotografiami Filipa Ćwika. Pod koniec teatralnych podchodów spotkają aktorów i aktorki TR Warszawa, m.in. Natalię Kalitę, Rafała Maćkowiaka, Marię Maj i Sebastiana Pawlaka, którzy przeczytają fragmenty książki „W krainie zapadni”. Na zakończenie uczestnicy wezmą udział w rozmowie o książce z jej twórcami: Anną Kurelską i Anną Rochowską, autorkami książki, ilustratorką książki Olą Jasionowską i fotografem Filipem Ćwikiem.

Każdy mały uczestnik i uczestniczka teatralnych podchodów otrzyma bezpłatny egzemplarz książki “W krainie zapadni” z podpisami twórców. 

-----------------------------------

Czas trwania "TeaTRalnych podchodów": 1 godz.
Po podchodach zapraszamy na czytanie książki oraz spotkanie z jej twórcami.


Podchody odbywać się będą w czterech turach:

10:00 - 11:00 - grupa pierwsza

12:00 - 13:00 - grupa druga

14:00 - 15:00 - grupa trzecia 

16:00 - 17:00 - grupa czwarta 


Darmowe wejściówki na warsztaty "TeaTRalne podchody" można pobrać pod adresem:
bilety.trwarszawa.pl 

Czytania i spotkania z twórcami również odbywać się będą w czterech turach: 
11:00, 13:00, 15:00, 17:00


Wstęp na czytanie jest wolny, bez konieczności posiadania wejściówki.

Na spotkanie zapraszamy wszystkich zainteresowanych -  zarówno małych czytelników, jak i ich opiekunów. Uczestnicy spotkania, którzy nie będą brać udziału w "TeaTRalnych podchodach" będą mogli otrzymać bezpłatny egzemplarz książki "W krainie zapadni" z podpisami autorów - pod koniec spotkania wylosujemy 30 darmowych egzemplarzy. 

Wydarzenia towarzyszące promocji książki „W krainie zapadni” realizowane są w ramach projektu “W krainie zapadni - teatr współczesny dla dzieci”.