• TR Online

Shakespeare współczesny

Czy Shakespeare może być współczesny? Czy można połączyć czasy elżbietańskie z wojnami współczesnego świata?

Podczas spotkania online uczestnicy zapoznają się z fragmentami tekstu „Makbet”, jednego z najwybitniejszych dramatów Williama Shakespeare’a oraz ze spektaklem „2007: Macbeth” w reżyserii Grzegorza Jarzyny z TR Warszawa.

Poprzez praktyczną pracę z tekstem, uczniowie dowiadują się także, na czym polega adaptacja teatralna oraz praca dramaturgiczna i reżyserska. Pod okiem pedagogów teatru uczestnicy pracują nad adaptacją fragmentów tekstu Williama Shakespeare’a, przenosząc miejsce i czas akcji sztuki w czasy współczesne. Podczas zajęć omawiane są także cechy teatru elżbietańskiego oraz zagadnienia maturalne, takie jak czytanie i interpretacja tekstów kultury. 

 • O zajęciach

  dla grup ze szkół ponadpodstawowych

  realizowane online na platformie Zoom

 • Czas trwania

  1 godz. 30 min

 • Termin

  zajęcia prowadzone są o dowolnej godzinie wskazanej przez koordynatora grupy we wtorki lub środy w przedziałach czasowych 8:00 – 17:00

 • Cena biletu grupowego

  20 zł (na jednorazowe warsztaty)

Zajęcia w grupach maksymalnie 30-osobowych


Podczas zajęć uczestnicy proszeni będą o korzystanie z mikrofonów oraz kamer. Zajęcia są możliwe do przeprowadzenia zarówno dla całej grupy (w klasie, z wykorzystaniem rzutnika) jak i indywidualnie – uczestnicy łączą się ze swoich komputerów/smartfonów. 

Przed lub po warsztatach rekomendujemy obejrzenie rejestracji spektaklu “2007: Macbeth” w reż. Grzegorza Jarzyny, dostępnej bezpłatnie na platformie Ninateka.pl

Więcej informacji, zapisy: edukacja@trwarszawa.pl