• Marszałkowska 8
 • Warsztat

Przymus kreatywności.
Warsztaty do spektaklu „Kalifornia/Grace Slick”

Kup bilet
 • Kiedy?

  7 kwietnia 2024, godz. 17:00 – 18:30

 • Gdzie?

  TR Warszawa/Marszałkowska 8

 • Prowadząca

  Anna Rochowska

 • Bilety

  15 zł

O warsztatach

„Ragazzo dell’Europa”, „Jackson Pollesch” i „Kalifornia / Grace Slick” to spektakle zrealizowane w latach 2007-2017 przez Renégo Pollescha z zespołem TR Warszawa. Twórca ten wprowadził do teatru na Marszałkowskiej unikatowy styl – podejście do pracy teatralnej oparte na autodemaskacji i parodii. W swoich tekstach i spektaklach Pollesch rozwijał szczególnie ważne dla siebie tematy, takie jak: status artysty_tki, przymus kreatywności czy życie w świecie osaczonym przez nowe technologie.

Podczas warsztatów uczestnicy_czki poznają sylwetkę twórcy oraz zostaną zaproszeni_one do działań performatywnych inspirowanych spektaklem „Kalifornia / Grace Slick”.

Zapraszamy do wspólnego rozliczenia współczesnego kapitalizmu metodą Renégo Pollescha!

fot. Magda Hueckel

O spektaklu

Nawet jeśli nie masz w kieszeni najnowszego modelu iPhone’a, technologie wymyślone w Palo Alto, sercu Doliny Krzemowej, wpływają na Twoje życie. Nieograniczony dostęp do wiedzy w internecie, absolutna kontrola cyfrowa, nowe gałęzie e-gospodarki i upadające dziedziny starej analogowej ekonomii, wirtualna rozrywka i internetowy hejt: wszystko to odmieniło oblicze współczesnego świata. Czy są zbawieniem czy zagrożeniem? Czy potrafimy wykorzystać ich rzeczywisty potencjał?

Więcej o spektaklu