Anna Karasińska

FANTAZJA

 

 

 • najbliższe spektakle: 13 kwietnia 2018, g. 18:00, 20:00

  Anna Karasińska w swoim spektaklu zajmuje się tematem wyobraźni i teatrem jako miejscem,  w którym rodzi się świat fikcji. Jak powstaje ta unikalna umowa między publicznością a teatrem, sprawiająca, że na pustej scenie aktorzy kreują realne światy? Co jest potrzebne, byśmy uwierzyli w rzeczywistość sceniczną? Czy wyobraźnia ma swoje granice? Czy są rzeczy, zjawiska, postaci, których nie da się pomyśleć w teatrze? 

  W spektaklu obok aktorów TR Warszawa: Marii Maj, Adama Woronowicza, Rafała Maćkowiaka i Dobromira Dymeckiego wystąpią gościnnie Agata Buzek (znana z takich filmów jak „Zemsta“, „Rewers“, „Niewinne“/ "Les Innocentes") i Zofia Wichłacz („Miasto’44“, „Powidoki“, „Pokot“, „Amok“).

  Anna Karasińska debiutowała w 2015 roku w TR Warszawa głośnym spektaklem „Ewelina płacze". Ta ciesząca się olbrzymią popularnością miniatura opowiada o możliwości bycia sobą w świecie,  w którym tożsamość człowieka tworzą liczne, często sprzeczne ze sobą narracje. „Fantazja“ to drugi spektakl Anny Karasińskiej dla TR Warszawa.

  premiera: 9 kwietnia 2017

  bilety: 70 zł (normalny), 30 zł (ulgowy), 30 zł (wejściówka)

  Dla grup zorganizowanych ze szkół ponadgimnazjalnych oferujemy warsztaty wprowadzające do spektaklu (prosimy o kontakt z działem edukacji: edukacja@trwarszawa.pl).

  Kwietniowe pokazy spektaklu odbywają się w ramach organizowanego przez Nowy Teatr showcase Generation After - prezentacji najnowszych zjawisk na polskiej scenie teatralnej i nowej artystycznej szkoły myślenia. W showcase Generation After udział wezmą przedstawiciele i programatorzy najważniejszych festiwali i instytucji teatralnych z Europy, Azji i Ameryki. We współpracy z Instytutem Adama Mickiewicza i warszawskimi scenami: Komuna// Warszawa, STUDIO teatrgaleria, TR Warszawa i Teatr Powszechny pokazane zostaną najnowsze spektakle takich twórców jak Michał Borczuch, Krzysztof Garbaczewski, Anna Karasińska, Natalia Korczakowska, Michał Libera, Jędrzej Piaskowski, Anna Smolar, Cezary Tomaszewski, Janek Turkowski, Małgorzata Wdowik, Barbara Wysocka. Szczegółowe informacje: www.nowyteatr.org

   


  Obsada

  TWÓRCY

  • Anna Karasińskareżyseria
  • Magdalena Rydzewska, Jacek Telengadramaturgia
  • Paula Grocholskascenografia i kostiumy
  • Magda Ptasznikchoreografia
  • Szymon Kluzreżyseria światła
  • Malwina Szumacherasystentka reżyserki, inspicjentka
  • Katarzyna Białachkierowniczka produkcji

  Spektakl prosty wyrafinowaną prostotą, obłędnie dowcipny, a chwilami wzruszający. Abstrakcyjną "Fantazją" do TR Warszawa wraca Anna Karasińska - autorka hitu "Ewelina płacze". 
  Witold Mrozek, GAZETA WYBORCZA