Anna Karasińska

FANTAZJA

 

 

 • najbliższe spektakle w sezonie 2018/19

  Anna Karasińska w swoim spektaklu zajmuje się tematem wyobraźni i teatrem jako miejscem,  w którym rodzi się świat fikcji. Jak powstaje ta unikalna umowa między publicznością a teatrem, sprawiająca, że na pustej scenie aktorzy kreują realne światy? Co jest potrzebne, byśmy uwierzyli w rzeczywistość sceniczną? Czy wyobraźnia ma swoje granice? Czy są rzeczy, zjawiska, postaci, których nie da się pomyśleć w teatrze? 

  W spektaklu obok aktorów TR Warszawa: Marii Maj, Adama Woronowicza, Rafała Maćkowiaka i Dobromira Dymeckiego wystąpią gościnnie Agata Buzek (znana z takich filmów jak „Zemsta“, „Rewers“, „Niewinne“/ "Les Innocentes") i Zofia Wichłacz („Miasto’44“, „Powidoki“, „Pokot“, „Amok“).

  Anna Karasińska debiutowała w 2015 roku w TR Warszawa głośnym spektaklem „Ewelina płacze". Ta ciesząca się olbrzymią popularnością miniatura opowiada o możliwości bycia sobą w świecie,  w którym tożsamość człowieka tworzą liczne, często sprzeczne ze sobą narracje. „Fantazja“ to drugi spektakl Anny Karasińskiej dla TR Warszawa.

  premiera: 9 kwietnia 2017

  bilety: 70 zł (normalny), 30 zł (ulgowy), 30 zł (wejściówka)

  Dla grup zorganizowanych ze szkół ponadgimnazjalnych oferujemy warsztaty wprowadzające do spektaklu (prosimy o kontakt z działem edukacji: edukacja@trwarszawa.pl).

  Spektakl powstał w ramach nurtu programowego Młody TR, w ramach którego TR Warszawa wspiera rozwój nowych talentów teatralnych, prowadząc takie projekty jak np. Teren Warszawa, Teren TR, Debiut TR, rezydencje artystyczne, gościnne pokazy prac dyplomowych i spektakli, czy przedstawienia repertuarowe, do realizacji których zapraszani są debiutujący twórcy i twórczynie. TR Warszawa pełni rolę artystycznego schronu, w którym młodzi artyści i artystki mogą eksperymentować i realizować swoje pomysły na teatr. W ramach programu Młody TR w ostatnich sezonach artystycznych swoje spektakle zrealizowali m. in.  Anna Karasińska („Ewelina płacze” i „Fantazja”), Piotr Trojan („Grind/r”), Magda Szpecht („Możliwość wyspy”), Wojciech Blecharz („Soundwork”), Katarzyna Kalwat i Marta Sokołowska („Holzwege”), Małgorzata Wdowik („Piłkarze” i „Strach”) oraz Jędrzej Piaskowski („Puppenhaus. Kuracja”).

   


  Obsada

  TWÓRCY

  • Anna Karasińskareżyseria
  • Magdalena Rydzewska, Jacek Telengadramaturgia
  • Paula Grocholskascenografia i kostiumy
  • Magda Ptasznikchoreografia
  • Szymon Kluzreżyseria światła
  • Malwina Szumacherasystentka reżyserki, inspicjentka
  • Katarzyna Białachkierowniczka produkcji

  Spektakl prosty wyrafinowaną prostotą, obłędnie dowcipny, a chwilami wzruszający. Abstrakcyjną "Fantazją" do TR Warszawa wraca Anna Karasińska - autorka hitu "Ewelina płacze". 
  Witold Mrozek, GAZETA WYBORCZA