-
Data i godzina
20.11.2021, godz. 12:00 – 14:00
-
Gdzie
TR Warszawa, ul. Marszałkowska 8
-
Prowadzący
Agnieszka Wróblewska, Tomasz Teodorczyk
-
Cena biletu
15 zł
-
Temat przewodni
Warsztaty towarzyszące spektaklowi Nietoperz w reż. Kornél Mundruczó
-
Tłumaczenie na PJM
Alicja Szurkiewicz
-
Tłumaczenie na język rosyjski
Amina Demilova
Warsztaty dostępne będą dla osób słabowidzących i niewidomych oraz zostaną przetłumaczone na Polski Język Migowy. Na miejscu obecny będzie asystent. W razie potrzeby zachęcamy do kontaktu z Anną Rochowską, koordynatorką Zespołu Edukacji TR Warszawa.
tel.: 533 380 173
anna.rochowska@trwarszawa.pl
edukacja@trwarszawa.pl
O warsztatach
Eutanazja to jeden z tematów, który od dawna wzbudza wiele kontrowersji i emocji oraz dzieli ludzi. Istnieje wiele rodzajów eutanazji, które zawężają lub rozszerzają zakres ludzkiej wolności w odniesieniu do decydowania o własnym życiu, jednak istotą problemu jest pytanie o granice wolnego wyboru w tej kwestii.
Mamy nadzieję, że ten proces grupowy pozwoli pogłębić nasze rozumienie wszystkich stanowisk i
doświadczeń dotyczących tej kwestii. Zapraszamy zarówno osoby, które są za, jak i te, które są przeciwko eutanazji.
O procesie grupowym
Proces grupowy jest procedurą pracy z dużymi grupami, której celem jest stworzenie bezpiecznej
przestrzeni dla wyrażenia wszystkich opinii i emocji w danej grupie, doprowadzenie do interakcji pomiędzy nimi oraz przekształcanie napięć i konfliktów w celu stworzenia poczucia społeczności w duchu głębokiej demokracji.
Niezależnie od poglądów, które każdy prezentuje, grupa składa się z określonych ról, pozycji w grupie, które są czymś więcej niż osoby i wymagają, by wiele osób wyrażało różne jej aspekty. Grupa rozwija się tworząc poczucie wspólnoty poprzez interakcje pomiędzy nimi. Jednak każdy jest czymś więcej niż tylko jedną rolą, dlatego w trakcie procesu grupowego zachęcamy do zmieniania ról.
Może się okazać, że każdy odkryje w sobie kawałek KAŻDEJ roli obecnej w polu grupy – oznaczałoby to, że nasz oponent/tka jest równocześnie aspektem nas samych. Ważnym elementem procesu grupowego jest również wyrażanie emocji związanych z danym stanowiskiem, szczególnie trudne może być wyrażanie zranienia, złości, bezradności czy strachu.
Proces grupowy może być zarówno spokojną merytoryczną debatą, jak i może stać się głośny i
emocjonalny, by po chwili przejść w wyrażanie osobistych poruszających doświadczeń lub w medytacyjną refleksję na temat danego zagadnienia.
O prowadzących
Agnieszka Wróblewska – psycholożka, dyplomowana psychoterapeutka, trenerka i superwizorka.
Współtworzy autorski program szkoleń i konsultacji dla trenerów/ trenerek w oparciu o metody psychologii społecznej, socjologii, antropologii i psychologii procesu, własne wieloletnie doświadczenie w pracy z firmami oraz organizacjami NGO w Polsce i zagranicą. Zajmuje się również konsultacjami indywidualnymi i szkoleniami dla firm oraz rozwiązywaniem konfliktów w organizacjach. W 2013 realizowała projekt w Ekwadorze „Psychologiczne wsparcie w obszarze praw człowieka”. W latach 2015-16 prowadziła warsztaty i szkolenia dla aktywistek i aktywistów na Ukrainie. W 2017 realizowała projekt wspierający liderki i liderów lokalnych w Gruzji. Interesuje się psychologią działań twórczych, adaptuje techniki psychologii i antropologii do budowania postaci przez aktorów. Monodram „SAM” Przemysława Wasilkowskiego, do którego prowadziła prace warsztatowe zdobył I nagrodę na Festiwalu SzekspirOFF 2016. W ramach projektów badawczych zrealizowała 3 spektakle z teatrem tańca współczesnego Bretoncaffe.
Tomasz Teodorczyk – psycholog, psychoterapeuta, superwizor i facylitator społeczny z wieloletnim stażem zawodowym. Współzałożyciel Akademii Psychologii Głębokiego Dialogu (dawniej Akademia Psychologii Zorientowanej na Proces) i Fundacji Forum Kontrastów. Realizuje projekty społeczne i szkoleniowe w Polsce i na świecie (m.in. Ekwador, Meksyk, Gruzja, Armenia, Ukraina). Tłumacz. Autor
książek: Jak umierają ptaki (Eneteia, 2014), Oświecenie dziobaków (Eneteia, 2015), Mindell i Jung. Reedycje i inspiracje (Eneteia, 2016), Traktat o psychoterapii. IMAM (Eneteia, 2017), Płacz Cykady (KIT SŻP, 2021), Nie ma tego złego, co by na jeszcze gorsze nie wyszło czyli psychoterapia pisana żartem (2021) oraz dramatu Episteme (2021).
Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.