Spotkanie pewnej liczby osób, które w innych okolicznościach nigdy by się nie spotkały

 • Marszałkowska 8

Fantazja

reż.Anna Karasińska Kup bilet
 • Reżyseria

  Anna Karasińska

 • Dramaturgia

  Magdalena Rydzewska, Jacek Telenga

 • Premiera

  9 kwietnia 2017

 • Czas trwania

  1 godz.

 • Ceny biletów
  Bilet normalny: 80 zł
  Bilet ulgowy: 65 zł
  Bilet normalny grupowy (powyżej 10 osób): 70 zł
  Bilet ulgowy grupowy (powyżej 10 osób): 55 zł

   

O spektaklu

“Pracując nad spektaklem skupiliśmy się na tej specyficznej aktywności wyobraźni, która pozwala zrozumieć co czują inni ludzie, poczuć się z nimi połączonymi i w sposób nieoceniający widzieć ich w różnych sytuacjach/ widzieć ich punkt widzenia.

Można powiedzieć że w sali teatralnej zorganizowaliśmy spotkanie pewnej liczby osób, które w innych okolicznościach nigdy by się nie spotkały, lub spotkałyby się i nie zauważyły tego.

Trudno powiedzieć o nich, że są to teatralne postaci lub że są to osoby fikcyjne. Osoby te pojawiają się na zetknięciu wyobraźni widzów i aktorów, oddziałują na siebie, towarzyszą sobie i znikają. W spektaklu obserwujemy także mechanizm przyjmowania na siebie roli przez aktorów.

Mamy nadzieję, że w tym spotkaniu powstaje pewne poczucie bliskości i radości i że mechanizm bezinteresownego zauważania innych, i współodczuwania z nimi, może zostać przez widza „wyniesiony” z teatru.”

Anna Karasińska

Dla grup zorganizowanych ze szkół ponadgimnazjalnych oferujemy warsztaty wprowadzające do spektaklu (prosimy o kontakt z działem edukacji: edukacja@trwarszawa.pl).

Obsada

Twórcy i twórczynie

tekst i reżyseria: Anna Karasińska

dramaturgia: Magdalena Rydzewska, Jacek Telenga

scenografia i kostiumy: Paula Grocholska

choreografia: Magda Ptasznik

reżyseria światła: Szymon Kluz

Realizacja

asystentka reżyserki, inspicjentka: Malwina Szumacher

kierowniczka produkcji: Katarzyna Białach

Galeria

fot. Magda Hueckel

Recenzje

 • “Spektakl prosty wyrafinowaną prostotą, obłędnie dowcipny, a chwilami wzruszający. Abstrakcyjną „Fantazją” do TR Warszawa wraca Anna Karasińska – autorka hitu „Ewelina płacze”.

  Witold Mrozek, Gazeta Wyborcza
 • “Jej skromne widowiska wciąż mają to, czego polskiemu teatrowi brakuje jak powietrza – bezpretensjonalność i poczucie humoru. „Fantazja” dodatkowo odwołuje się wprost do wyobraźni widzów. To oni, patrząc na scenę, mają stworzyć sami dla siebie osobny spektakl, stworzyć to wszystko, czego nie zrobiła reżyserka, dopowiedzieć los bohaterów, dać im biografię i dalszy ciąg życia. Pozwolić sobie na fantazję właśnie.”

  Jacek Wakar, Onet.pl
 • “Karasińska fantazjuje z aktorkami i aktorami na najróżniejsze tematy – te teatralne i te wcale nie: Zofia Wichłacz na przykład ma stać się tą dziewczyną, która zamalowuje rozkłady jazdy na twoim przystanku, Adam Woronowicz z Rafałem Maćkowiakiem dwukrotnie snują dziwaczną opowieść o wyprawie na ryby. Granicą teatru są granice wyobraźni – twierdzą realizatorzy i mają oczywiście rację. Polityczność sztuki polega przecież także na pokazywaniu tego, o czym wcześniej nie dawało się nawet pomyśleć. To wyobraźnia ustanawia teatralną fikcję i z nią twórcy „Fantazji” wchodzą w grę.”

  Piotr Morawski, Dwutygodnik.com

Linia nowych talentów / Młody TR


Spektakl powstał w ramach programu Młody TR, będącego częścią Linii nowych talentów – nurtu programowego TR Warszawa. TR Warszawa od lat wspiera rozwój nowych talentów artystycznych, prowadząc takie projekty jak Teren Warszawa, TR/PL, Teren TR, Młody TR, Debiut TR, a także rezydencje artystyczne, gościnne pokazy prac dyplomowych i spektakli oraz przedstawienia repertuarowe, do realizacji których zapraszani są nowi twórcy i twórczynie, a wybrane projekty rozwijane są we współpracy z partnerami zagranicznymi. TR Warszawa pełni rolę artystycznego schronu, w którym artystki i artyści mogą eksperymentować i realizować swoje pomysły na teatr. 

W ramach Linii nowych talentów swoje spektakle zrealizowali i zrealizowały m.in.: Wojciech Blecharz (Soundwork), Klaudia Hartung-Wójciak (Chinka), Grzegorz Jaremko (Woyzeck), Katarzyna Kalwat (Holzwege, Rechnitz. Opera – Anioł Zagłady, Maria Klassenberg. Ekstazy, Staff Only – koprodukcja Biennale Warszawa i TR Warszawa), Anna Karasińska (Ewelina płacze, Fantazja), Katarzyna Minkowska (Stream), Jędrzej Piaskowski (Puppenhaus. Kuracja, Dawid jedzie do Izraela), Piotr Trojan (Grind/r), Magda Szpecht (Możliwość wyspy, Wracać wciąż do domu), Małgorzata Wdowik (Piłkarze, Strach).

Dostępność spektaklu dofinansowano ze środków Fundacji ORLEN