- Marszałkowska 8
- TR bez barier / PJM
- Warsztat
Jakiej rodziny potrzebujemy – dialog wspólnotowy
-
Kiedy?
30 stycznia 2024, godz. 17:00 – 20:00
-
Gdzie?
TR Warszawa/Marszałkowska 8
-
Prowadzący
Dialog poprowadzą facylitatorki Fundacji Nowej Wspólnoty, Agata Pietrzyk-Sławińska i Joanna Zięba.
-
Bilety
Wstęp bezpłatny, prosimy o wypełnienie formularza.
O warsztatach
Dialog wspólnotowy to 3-godzinne moderowane spotkanie, w którym może wziąć udział 12 osób o różnorodnych poglądach. Podczas spotkania omawiamy jeden, często sporny, temat. Dialog nie jest jednak walką na argumenty czy debatą, nie polega na szukaniu jednego rozwiązania, ani dojściu do zgody za wszelką cenę. To pogłębiona rozmowa na żywy społecznie temat, która oparta jest na ciekawości, poszanowaniu różnic i szukaniu wspólnych wartości.
Przed zbliżającą się premierą „Kiedy stopnieje śnieg” w reż. Katarzyny Minkowskiej zapraszamy na dialog wspólnotowy pt. „Jakiej rodziny potrzebujemy”, podczas którego punktem wyjścia do rozmowy będzie temat rodziny – jej aktualne modele i społeczne konteksty.
O prowadzących
Agata Pietrzyk-Sławińska – członkini i facylitatorka Fundacji Nowej Wspólnoty, kierowniczka Działu Edukacji w Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie. Trenerka, tutorka i doświadczona koordynatorka wolontariatu. Absolwentka kulturoznawstwa i animacji kultury w Instytucie Kultury Polskiej na Uniwersytecie Warszawskim oraz Szkoły Treningu i Warsztatu Psychologicznego w Ośrodku Intra.
Joanna Zięba – kulturoznawczyni, adiunkt w Instytucie Kultury Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego, prezeska Stowarzyszenia Katedra Kultury. Interesuje się historią społeczną, tradycjami zaangażowania społecznego oraz formami uczestnictwa w kulturze. Kształci animatorów kultury, obecnie współtworzy kierunek studiów Sztuki Społeczne na Uniwersytecie Warszawskim. Jako trenerka i ekspertka współpracuje z organizacjami pozarządowymi oraz instytucjami kultury w całej Polsce. Joanna jest współzałożycielką i członkinią zarządu FNW.
Fundacja Nowej Wspólnoty (FNW) jest polską organizacją pozarządową, która zajmuje się
depolaryzacją. Rozwija formaty rozmowy pomiędzy obywatelami i obywatelkami, które
obniżają wzajemną niechęć i zwiększają poczucie więzi. Łączymy wiedzę naukową z
praktyką facylitacji i rozwijaniem wpływu społecznego. Więcej informacji na stronie Fundacja Nowej Wspólnoty i Polski Dialog.