• Warsztat

Powrót na ziemię

Kup bilet
  • Data i godzina

    27.06., godz. od  11.00  do  13.00

  • Gdzie

    Plener, Port Siekierki, ul. Rodzynkowa 9B (link do lokalizacji poniżej). 

  • Prowadzący

    Gosia Wrzosek, Igor Siedlecki

  • Cena biletu

    15 zł (do kupienia tylko przez internet)

  • Limit miejsc

    20 osób

O warsztatach

Jak przygotować się na spacer:
– raczej długie spodnie i coś z długim rękawem;
– środek odstraszający komary;
– nakrycie głowy;
– woda do picia;

Jakim językiem mówi ziemia? Co ma nam do powiedzenia i po jakiemu jej odpowiemy? W jakim języku porozumiewa się człowiek z naturą? To będzie warsztat ze słuchania języka kwiatów i komarów. Posłuchamy jak brzmi ich wspólna pieśń, spróbujemy wspólnie ją wyśpiewać. Zapraszamy na warsztat podczas, którego patrząc-wąchając-czując-słuchając zbliżymy się do zrozumienia Ziemi i współutworzymy owoc naszego spotkania. 

Igor Siedlecki objaśni tajniki funkcjonowania świata natury, a Gosia Wrzosek pokaże sprawdzone sposoby na rozmowę z ziemią.

Miejsce zbiórki zaznaczone jest pineską na mapie TUTAJ.

O prowadzących

Gosia Wrzosek – artystka wizualna, performerka, edukatorka i arteterapeutka. Ukończyła studia magisterskie na kierunku Edukacji Artystycznej na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. W swojej praktyce artystycznej łączy różne techniki: śpiew, improwizację, ruch, instalację, rysunek, grafikę i tekst. Wiele z jej działań ma otwartą formę, która zaprasza innych do współtworzenia. Pracuje z osobami wykluczonymi społecznie. W Warszawie pracuje z bezdomnymi mężczyznami. Prowadzi też zajęcia arteterapeutyczne w poprawczaku dla dziewcząt we Wrocławiu. Podstawową intencją jej działania jest budowanie bezpiecznej przestrzeni. Współprowadzi audycję UKOJENIE w Radio Kapitał i jest częścią zespołu edukatorek i edukatorów na Zakolu Wawerskim. 

Igor Siedlecki – edukator przyrodniczy z wieloletnim doświadczeniem, wyspecjalizowany w tematach ekologicznych i entomologicznych. Współtworzy kolektyw edukacyjny Akademia Dzikiej Ochoty. Dotychczas współpracował między innymi z takimi instytucjami jak: Zarząd Zieleni mst. Warszawa, Nowy Teatr, Teatr Powszechny, Muzeum w Żelazowej Woli, Łazienki Królewskie oraz Muzeum Jana III w Wilanowie. Doktorant na Wydziale Biologii Uniwersytetu Warszawskiego, realizujący projekt dotyczący badania symbiozy mrówek i grzybów w Ogrodzie Botanicznym. Lubi przyglądać się otaczającej przyrodzie i zastanawiać się dlaczego wygląda właśnie tak, a nie inaczej.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.