TR Warszawa na Digital Cultures

TR Warszawa jest partnerem trzeciej edycji konferencji DIGITAL CULTURES, organizowanej przez Instytut Adama Mickiewicza trwającej od 26 do 27 września 2019 roku w Warszawie. W ramach wydarzenia skierowanego do twórców i odbiorców kultury cyfrowej, w kinie Iluzjon odbędą się wykłady, spotkania i dyskusje.

Od 26 do 28 września 2019 roku na scenie TR Warszawa/Marszałkowska 8 trwać będzie wydarzenie towarzyszące konferencji – VR Showcase, prezentujące najciekawsze projekty cyfrowe z Polski i zagranicy.  

W ramach głównego programu DIGITAL CULTURES, 26 września 2019 roku o godz. 16:15 w Sali Stolica Kina Iluzjon, z-ca dyrektorki ds. artystycznych TR Warszawa Grzegorz Jarzyna opowie o VR jako archiwum doświadczenia teatralnego na przykładzie projektu "G.E.N VR" – przedstawienia cinematic VR.  
 
Rejestrację "G.E.N VR" będzie można obejrzeć w ramach towarzyszącego konferencji Digital Cultures VR Showcase, który trwać będzie od 26 do 28 września 2019 roku w godzinach od 14:00 do 20:00 w TR Warszawa/Marszałkowska 8.  W programie VR Showcase znalazły się także m. in. projekty Dream Adoption Society, Kissinger Twins czy mająca premierę na tegorocznym festiwalu Tribeca w Nowym Jorku animacja poklatkowa zrealizowana w przez National Film Board of Canada w koprodukcji ze studiem Felix&Paul i Instytutem Adama Mickiewicza.
 
Konferencja DIGITAL CULTURES organizowana jest w Warszawie przez Instytut Adama Mickiewicza od 2017 roku. Podczas kolejnej edycji wydarzenia analizowane będą zjawiska towarzyszące nowym technologiom oraz ich wielowymiarowy wpływ na kulturę, społeczeństwo, a także na postrzeganie historii. Tematem tegorocznego DIGITAL CULTURES są żywe archiwa i to, jak rozwój techniki pozwala na nowo odkrywać dziedzictwo.

Więcej szczegółów dotyczących DIGITAL CULTURES oraz projekcie G.E.N VR znajduje się na stronie www.digitalcultures.pl. Na wydarzenia odbywające sie w ramach programu głównego konferencji obowiązują bilety dostępne na stronie internetowej DIGITAL CULTURES.

Wstęp na VR Showcase jest wolny, będzie odbywać się poprzez aplikację Digital Cultures, dostępną do pobrania z AppStore i Google Play.