• Marszałkowska 8
 • Wydarzenie specjalne

KINO POLLESCH Jackson Pollesch

Pokaz nagrania spektaklu „Jackson Pollesch”
 • Kiedy?

  5 kwietnia 2024, godz. 16:00

 • Gdzie?

  TR Warszawa/Marszałkowska 8

 • Czas trwania

  75 min

 • Wstęp

  wolny

Kino Pollesch

Kwietniowemu setowi spektaklu „Kalifornia/Grace Slick” w reżyserii Renégo Pollescha towarzyszą pokazy nagrań dwóch pozostałych produkcji niemieckiego reżysera zrealizowanych w TR Warszawa: „Ragazzo dell’Europa” (2007) i „Jackson Pollesch” (2011). To niepowtarzalna szansa, by obejrzeć rejestracje przedstawień, których nie można już zobaczyć na żywo. Nasze tymczasowe KINO POLLESCH będzie działać przez dwa popołudnia w scenografii „Kalifornia/Grace Slick” i nie będzie biletowane.

O spektaklu

W czasach późnego kapitalizmu kompulsja kreatywności sprawia, że sami_e stajemy się swoimi projektami do zrealizowania. Może wszyscy_tkie jesteśmy dziś artystami_tkami? Osią spektaklu „Jackson Pollesch” jest właśnie status artysty_ki w ponowoczesnym świecie. Ale jego materia to chaos, łamanie decorum, plątanie i zrywanie łańcuchów przyczynowo-skutkowych, dekonstruowanie fabuły, postaci, konwencji, pojęć fałszujących rzeczywistość i odsyłających w złudę reprezentacji.

„Jackson Pollesch” to pędząca machina, recyklingująca myśli, słowa, teorie i obrazy, a popkulturę i banał mieszająca z wyrafinowaniem i intelektualnym wyzwaniem.

tekst, reżyseria: René Pollesch

obsada: Jan Dravnel, Roma Gąsiorowska/Piotr Głowacki, Rafał Maćkowiak, Agnieszka Podsiadlik, Tomasz Tyndyk, Agnieszka Żulewska

 

przekład: Karolina Bikont

scenografia, światło: Chasper Bertschinger

kostiumy: Svenja Gassen

asystent reżysera: Paweł Świątek

asystentka scenografa: Olga Skumiał

asystentka kostiumografki: Karolina Pucekfot. Agnieszka Orlik

Więcej o spektaklu