PIOTR TROJAN

Grind/r

 • najbliższe spektakle w sezonie 2018/19

  Sztuka Piotra Trojana oparta jest na zapisie kilkunastu autentycznych spotkań, zaaranżowanych za pomocą aplikacji randkowej dla gejów Grindr. Projekt pokazuje drugą, ukrytą stronę życia metropolii, a jednocześnie analizuje fenomen seksu w epoce cyfrowej. Znalezienie odpowiedniego partnera lub partnerki niegdyś wymagało wielu starań i czasu, dzisiaj trwa tyle, ile kliknięcie na ekranie smartfona. Jaki wpływ na relacje seksualne między ludźmi mają nowe technologie? W jaki sposób aplikacje randkowe zmieniają obyczajowość? Czy Grindr to rzeczywiście miejsce, gdzie marzenia się spełniają? 

  Fragment tekstu:

  Grindr to raj / gra w spełnianie marzeń. / masz małą ikonkę ze swoim zdjęciem / opis czego szukasz / pisz co chcesz / wszyscy tu i tak w jednym celu / Grasz / pokonujesz kolejne etapy / czasem trafiasz na przeszkody / atakował cie wirus / ale wygrałeś / tym razem organizm się wybronił / przechodzisz do kolejnego etapu / a potrzeby twe coraz większe / nie wiem jakie jest zakończenie / bo nie skończyłem jeszcze tej zabawy / ale jestem na wysokim poziomie / ja jestem już ekspertem

  premiera: 2 października 2015
  czas: 1 godz. 30 min.

  bilety: 70 zł (normalny), 30 zł (ulgowy), 30 zł (wejściówka)

  Uwaga! Nietypowy układ widowni: Miejsca nienumerowane. Widzowie siedzą na krzesłach i materacach rozstawionych po dwóch stronach sceny.

  Spektakl rekomendowany dla widzów powyżej 18 roku życia lub za zgodą rodziców i prawnych opiekunów (prosimy o kontakt z działem edukacji: edukacja@trwarszawa.pl). Dla grup zorganizowanych ze szkół ponadgimnazjalnych oferujemy warsztaty wprowadzające do spektaklu (prosimy o kontakt z działem edukacji: edukacja@trwarszawa.pl).


  Spektakl zrealizowany w ramach projektu Teren TR, wspierającego rozwój nowych talentów teatralnych.
  Młody TR to nurt programowy, w ramach którego TR Warszawa wspiera rozwój nowych talentów teatralnych, prowadząc takie projekty jak np. Teren Warszawa, Teren TR, Debiut TR, rezydencje artystyczne, gościnne pokazy prac dyplomowych i spektakli, czy przedstawienia repertuarowe, do realizacji których zapraszani są debiutujący twórcy i twórczynie. TR Warszawa pełni rolę artystycznego schronu, w którym młodzi artyści i artystki mogą eksperymentować i realizować swoje pomysły na teatr. W ramach programu Młody TR w ostatnich sezonach artystycznych swoje spektakle zrealizowali m. in.  Anna Karasińska („Ewelina płacze” i „Fantazja”), Piotr Trojan („Grind/r”), Magda Szpecht („Możliwość wyspy”), Wojciech Blecharz („Soundwork”), Katarzyna Kalwat i Marta Sokołowska („Holzwege”), Małgorzata Wdowik („Piłkarze” i „Strach”) oraz Jędrzej Piaskowski („Puppenhaus. Kuracja”).

  Obsada

  TWÓRCY

  • Piotr Trojantekst i reżyseria
  • Michał Pabiandramaturgia
  • Dominika Olszowyscenografia i kostiumy
  • Aleksandr Prowalińskiscenografia i reżyseria świateł
  • Patrycja Płanikwideo
  • Tomasz Bazanchoreografia
  • Marcin Janusmuzyka
  • Jan Dravnelasystent reżysera

  Tak że, drogie pedały i pedersatki, odłóżcie ajfąny i idźcie do teatru.
  Mike Urbaniak, GAZETA WYBORCZA - WYSOKIE OBCASY

  Czy Grindr to sposób na spędzanie całego życia? Czy nadchodzi moment, w którym aplikację zastępuje prawdziwa, międzyludzka relacja oparta na uczuciach a nie na seksie? Czy raz poddając się tej pozornej wolności i władzy wyboru, można od niej uciec?
  Agnieszka Górnicka, TEATR DLA WAS

  PATRONI TEATRU: