PIOTR TROJAN

Grind/r

 •  

   

  Sztuka Piotra Trojana oparta jest na zapisie kilkunastu autentycznych spotkań, zaaranżowanych za pomocą aplikacji randkowej dla gejów Grindr. Projekt pokazuje drugą, ukrytą stronę życia metropolii, a jednocześnie analizuje fenomen seksu w epoce cyfrowej. Znalezienie odpowiedniego partnera lub partnerki niegdyś wymagało wielu starań i czasu, dzisiaj trwa tyle, ile kliknięcie na ekranie smartfona. Jaki wpływ na relacje seksualne między ludźmi mają nowe technologie? W jaki sposób aplikacje randkowe zmieniają obyczajowość? Czy Grindr to rzeczywiście miejsce, gdzie marzenia się spełniają?

   

  Fragment tekstu:

  Grindr to raj / gra w spełnianie marzeń. / masz małą ikonkę ze swoim zdjęciem / opis czego szukasz / pisz co chcesz / wszyscy tu i tak w jednym celu / Grasz / pokonujesz kolejne etapy / czasem trafiasz na przeszkody / atakował cie wirus / ale wygrałeś / tym razem organizm się wybronił / przechodzisz do kolejnego etapu / a potrzeby twe coraz większe / nie wiem jakie jest zakończenie / bo nie skończyłem jeszcze tej zabawy / ale jestem na wysokim poziomie / ja jestem już ekspertem

  Premiera: 2 października 2015
  Czas: 1 godz. 30 min.

  Bilety: 60 zł (normalny), 40 zł (ulgowy), 20 zł (wejściówka)

  Uwaga! Nietypowy układ widowni: Miejsca nienumerowane. Widzowie siedzą na krzesłach i materacach rozstawionych po dwóch stronach sceny.

  Spektakl rekomendowany dla widzów powyżej 18 roku życia lub za zgodą rodziców i prawnych opiekunów (prosimy o kontakt z działem edukacji: edukacja@trwarszawa.pl). Dla grup zorganizowanych ze szkół ponadgimnazjalnych oferujemy warsztaty wprowadzające do spektaklu (prosimy o kontakt z działem edukacji: edukacja@trwarszawa.pl).

  Obsada

  TWÓRCY

  • Piotr Trojantekst i reżyseria
  • Michał Pabiandramaturgia
  • Dominika Olszowyscenografia i kostiumy
  • Aleksandr Prowalińskiscenografia i reżyseria świateł
  • Patrycja Płanikwideo
  • Tomasz Bazanchoreografia
  • Marcin Janusmuzyka
  • Jan Dravnelasystent reżysera

  Tak że, drogie pedały i pedersatki, odłóżcie ajfąny i idźcie do teatru.
  Mike Urbaniak, GAZETA WYBORCZA - WYSOKIE OBCASY

  Czy Grindr to sposób na spędzanie całego życia? Czy nadchodzi moment, w którym aplikację zastępuje prawdziwa, międzyludzka relacja oparta na uczuciach a nie na seksie? Czy raz poddając się tej pozornej wolności i władzy wyboru, można od niej uciec?
  Agnieszka Górnicka, TEATR DLA WAS

  KONKURS

   

        

   

  Spektakl bierze udział w 22. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.

  Ogólnopolski Konkurs na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej ma na celu nagradzanie najciekawszych poszukiwań repertuarowych w polskim teatrze, wspomaganie rodzimej dramaturgii w jej scenicznych realizacjach oraz popularyzację polskiego dramatu współczesnego. Konkurs organizowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.

  W I etapie Konkursu spektakle ocenia Komisja Artystyczna w składzie: Jacek Sieradzki (przewodniczący), Ewa Hevelke, Andrzej Lis, Zofia Smolarska, Szymon Spichalski, Izabela Szymańska, Katarzyna Waligóra.