TR Bez Barier

Oferta skierowana do osób z niepełnosprawnością sensoryczną. Widzom niewidomym i niedowidzącym czytana jest na żywo audiodeskrypcja, czyli opis tego, co dzieje się na scenie, zaś dla osób niesłyszących wyświetlane są polskie napisy. Dzięki temu, widzowie z niepełnosprawnością sensoryczną, mogą bez przeszkód uczestniczyć w spektaklu.

MĘCZENNICY
reż. Grzegorz Jarzyna

warsztaty: 25 marca 2017, g. 17.00
spektakl: 25 marca 2017, g. 19:00

Oferta skierowania do osób z niepełnosprawnością sensoryczną. Widzom niewidomym oraz niedowidzącym czytana jest na żywo audiodeskrypcja, czyli opis tego, co dzieje się na scenie, zaś dla osób niesłyszących wyświetlane są polskie napisy. Dzięki temu widzowie z niepełnosprawnością sensoryczną, mogą bez przeszkód uczestniczyć w spektaklu. Wieczór z audiodeskrypcją rozpoczyna się warsztatami przygotowującymi do odbioru spektaklu. Na początku widzowie wchodzą na scenę teatru, gdzie mogą bezpośrednio doświadczyć przestrzeni gry oraz poprzez działania performatywne wcielić się w role bohaterów spektaklu. Uczestnicy wspólnie przeanalizują, kim jest współczesny człowiek, jaka jest jego duchowość i jak będzie wyglądała nasza wiara w życie w perspektywie dalekiej przyszłości.


prowadzenie warsztatów: Anna Rochowska

dla osób z niepełnosprawnościami sensorycznymi bilet na spektakl w cenie 20 zł, na warsztaty wstęp wolny
rezerwacja w kasie teatru: kasa@trwarszawa.pl, tel. 22 480 80 08
czas trwania warsztatów: 1 godz. 30 min 
czas trwania spektaklu: 1 godz. 10 min

 

 Program w 2014 roku współfinansowało Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Fundację Generacja TR Warszawa, we współpracy z TR Warszawa oraz przy wsparciu merytorycznym Fundacji Kultury Bez Barier.

Program TR BEZ BARIER jest kontynuacją i rozwinięciem projektu Audiodeskrypcja w TR. Warsztaty wiedzy o  teatrze dla osób niewidomych z 2013 roku, którego realizacja była możliwa dzięki dotacji Biura Kultury m.st. Warszawy


kontakt: Anna Rochowska
e-mail: edukacja@trwarszawa.pl
mobile: 518 012 431