Wydarzenie z sezonowego cyklu Domówek

  • Marszałkowska 8
  • Wydarzenie specjalne

DUMÓWKA z okazji Miesiąca Dumy

  • Kiedy?

    8 czerwca, godz. 11.00-17.00

  • Gdzie?

    Marszałkowska 8

  • Osoby kuratorskie Dumówki

    Anka Herbut, Justyna Lipko-Konieczna, Tomek Tyndyk

  • Realizacja

    Małgorzata Cichulska, Magda Figura, Michał Golasa, Anka Herbut, Lawinia Klechowska, Paweł Kulka, Justyna Lipko-Konieczna, Justyna Matyjaśkiewicz, Szymon Misiek, Urszula Musiał, Alka Nauman, Monika Pizło, Andrii Pogorielov, Jacek Telenga, Tomek Tyndyk, Bartek Wlazło

  • Kuratorka cyklu Domówek

    Anna Smolar

Czerwiec to Miesiąc Dumy osób LGBTQiA+. Czas świętowania równości i różnorodności. Na ostatnią domówkę 8 czerwca zapraszamy więc do TR Warszawa wszystkie osoby, które równość i różnorodność chcą z nami świętować w bezpiecznej, radosnej atmosferze.

W ramach Dumówki stworzymy kółko czytelnicze, podczas którego będziemy czytać słodko-gorzkie fragmenty o miłości i zastanawiać się nad jej społecznym wymiarem. W Galerii TR odsłonimy nową pracę – manifest dumy i deklarację sojusznictwa. Kierując się przekonaniem, że język kształtuje naszą codzienność i wyobrażenia o innych porozmawiamy o języku inkluzywnym. Zaprosimy Was też do współtworzenia z nami archiwum zdjęć, w których manifestuje się queerowa duma i na warsztaty taneczne dla małych i dużych. I ostatni hot news: wraca garażówka. 

Butik u Żiwaniego

wyprzedaż garażowa
godz. 11.00 – 17.00


Zapraszamy na wyprzedaż garażową. Możecie przewietrzyć u nas swoją szafę, możecie ją dopchać nowym nabytkiem albo wymienić to, czego już nie nosicie na to, czego jeszcze nie nosicie.

Chcesz mieć U Żiwaniego swoje stoisko, napisz do nas: urszula.musial@trwarszawa.pl

Wszystkie_scy się zmieścimy*

archiwum dumy
godz. 11.00 – 17.00


Jeśli macie w domu albo w telefonie zdjęcia, z których bije queerowa duma i którymi chcecie się ze wszystkimi podzielić, prześlijcie je do nas. Tomek Tyndyk stworzy z nich archiwum dumy, które stanie się częścią TR. Jeśli macie inne materiały, których nie da się wysłać mailem, przynieście je ze sobą na Dumówkę – znajdzie się dla nich miejsce. Nasza przestrzeń jest Wasza.

* Zdjęcia możecie przesyłać na adres urszula.musial@trwarszawa.pl

Przeczytaj mi ten kawałek jeszcze raz*

kółko czytelnicze 
godz. 12.00 – 13.00


W pewnym przyjemnym, bezpiecznym i tajemniczym zakątku TR Warszawa będziemy wspólnie czytać fragmenty „Erosa słodko-gorzkiego” Anne Carson. Spróbujemy wejść w czułą relację z jej tekstem i wrócić do źródeł wyobrażeń o miłości. Refren dla naszego kółka zaczerpniemy od feministycznej działaczki Aleksandry Kollontai, autorki idei “czule uskrzydlonego Erosa”, który uczuciem i troską obdarza wszystkich_e. Chcemy razem z Wami stworzyć bezpieczną przestrzeń, w której czytanie na głos ma szansę stać się praktyką świętowania różnorodności i wzmacniania społecznych więzi.

* tytuł jednego z rozdziałów “Erosa słodko-gorzkiego” Anne Carson

Odsłonięcie zdjęcia Tomka Tyndyka w Galerii TR

godz. 13.15

Odsłaniamy zdjęcie Tomka Tyndyka – aktora TR i fotografa, którego znacie ze sceny i ze zdjęć do naszych plakatów. Nowa praca w galerii jest nie tylko dokumentem napięć przecinających polskie życie społeczne, ale i manifestem tęczowej dumy i queerowego oporu.

Osoby pochodzenia widzowskiego

spotkanie wokół języka inkluzywnego 
13.30 – 15.00


Zapraszamy na spotkanie z Szymonem Miśkiem  z kolektywu Rada Języka Neutralnego, które będzie poświęcone językowi inkluzywnemu. Będziemy rozmawiać o tym, co zrobić by teatr był przestrzenią bezpieczną i otwartą na wszystkich, niezależnie od naszej orientacji psychoseksualnej i tożsamości płciowej. Jak sprawić, by w instytucjach kultury i sztuki – szczególnie w teatrze – wszystkie osoby czuły się u siebie.

Multi ensemble

międzypokoleniowe zajęcia ruchowe dla osób od 3 roku życia
godz. 15.00 – 16.00


Hej, osoby małe i duże! Przyjdźcie do nas na zajęcia ruchowe z choreografką Alką Nauman.  Na złotej podłodze rozgrzejemy ciało i wyobraźnię doświadczając wolności płynącej ze wspólnego ruchu, tańca i zabawy. 

Alicja Nauman (ona/jej) – artystka działająca pomiędzy choreografią i sztukami wizualnymi. Absolwentka choreografii w London Contemporary Dance School i Instytutu Kultury Polskiej UW. Oprócz tworzenia spektakli i performansów uwielbia prowadzić wolnościowe warsztaty dla dzieci. Wierzy, że choreografia posiada narzędzia do zmiany społecznej. Prowadziła zajęcia m.in. w Zachęcie, Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie i Galerii Arsenał w Białymstoku.

Przyjdźcie w wygodnym ubraniu i w wygodnych butach.