„Inni ludzie” na Placu Defilad

Czytanie powieści Doroty Masłowskiej „Inni ludzie” z udziałem mieszkanek i mieszkańców Warszawy na Placu Defilad

termin: 15 września 2018, godz. 17.00-22:00
miejsce: teren przyszłej siedziby TR Warszawa
(obecnie parking przed Pałacem Kultury i Nauki, od strony ulicy Marszałkowskiej)

Warszawa to miejsce akcji i zbiorowy bohater najnowszej powieści Doroty Masłowskiej „Inni ludzie”, której sceniczna premiera planowana jest w TR Warszawa w nadchodzącym sezonie. W sobotę, 15 września 2018 roku TR Warszawa wspólnie z Miastem Stołecznym Warszawa w ramach projektu „Plac Defilad” zapraszają mieszkańców i mieszkanki Warszawy do udziału we wspólnym, otwartym czytaniu tej powieści na Placu Defilad. 

Hip-hopowy poemat Doroty Masłowskiej zabrzmi na tle miejskiej scenerii i w rytmie miasta, z którego autorka czerpie swoją energię. W czytaniu, oprócz mieszkańców i mieszkanek Warszawy, wezmą udział aktorzy i aktorki warszawskich teatrów i  ludzie kultury i sztuki. Razem z Miastem Stołecznym Warszawa chcemy zawiązać szeroką wspólnotę twórców i odbiorców kultury. Inni to także my.

WARSZTATY RAPERSKIE – godz. 15:00-17:00
Czytaniu „Innych ludzi” towarzyszyć będzie szereg wydarzeń. W programie m.in. warsztaty raperskie (godz. 15:00-17:00), które na placu Defilad poprowadzi Adam Chrabin, znany jako Te-tris, polski raper, freestyle’owiec i producent muzyczny. Pod okiem Te-trisa uczestnicy będą mogli spróbować swoich sił w tworzeniu tekstów oraz poszukiwaniu bitów. Na warsztaty zapraszamy zarówno młodzież, jak i dorosłych! Zapisy na warsztaty: edukacja@trwarszawa.pl

CZYTANIE „INNYCH LUDZI” – godz. 17:00
Tuż po warsztatach, o godz.17:00 głos oddamy uczestnikom czytania. Początek „Innych ludzi” będzie także tłumaczony na PJM  – polski język migowy przez Katarzynę Głozak.

SET BOSTONA I VIDEOMIX DJ B
Zaraz po zakończeniu wspólnego czytania na scenie na placu Defilad z krótkim setem wystąpi Boston. Na wielki finał zapraszamy na videomix na żywo w wykonaniu DJ B, który zaprezentuje „Ewolucję hip-hopu” za pomocą teledysków!

prowadzenie: Agata Diduszko-Zyglewska
organizatorzy wydarzenia: TR Warszawa, Miasto Stołeczne Warszawa w ramach projektu „Plac Defilad”
partner wydarzenia: STUDIO teatrgaleria, Prosto
opieka reżyserska: Grzegorz Jarzyna
obsada: aktorzy i aktorki warszawskich teatrów, w tym zespół TR Warszawa, m. in.: Marcin Czarnik, Jan Dravnel, Dobromir Dymecki, Monika Frajczyk, Cezary Kosiński, Natalia Kalita, Magda Kuta, Lech Łotocki, Rafał Maćkowiak, Maria Maj, Sebastian Pawlak, Adam Woronowicz, Agnieszka Żulewska oraz mieszkanki i mieszkańcy Warszawy

Naszym zdaniem w swoim poemacie autorka użyła także słów, które mogą być nieodpowiednie dla uszu niektórych słuchaczy, zwłaszcza dla dzieci i młodzieży poniżej 18. roku życia. Dlatego w celu uzyskania szczegółowych informacji na ten temat, rodzicom i opiekunom przed przybyciem na czytanie zalecamy konsultację z zespołem edukacji TR Warszawa, kontakt: edukacja@trwarszawa.pl.

Ty też możesz przeczytać „Innych ludzi” na scenie na placu Defilad!
Wyślij maila na adres: inniludzienaplacu@trwarszawa.pl 
W treści e-maila prosimy o podanie imienia, nazwiska oraz numeru telefonu. 
Na zgłoszenia czekamy do 6 września!

15.09.2018