„Kiedy stopnieje śnieg” w 30. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej

05.02.2024

Najnowsza premiera TR Warszawa „Kiedy stopnieje śnieg” w reż. Katarzyny Minkowskiej zakwalifikowana została do 30. Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej. Serdecznie gratulujemy wszystkim osobom zaangażowanym w proces twórczy i życzymy powodzenia na dalszych etapach konkursu.

fot. Wojciech Sobolewski

Więcej o spektaklu

Drugą premierą sezonu Gospodarze w TR Warszawa (2023/2024) będzie „Kiedy stopnieje śnieg” w reżyserii Katarzyny Minkowskiej. Reżyserka oraz dramaturg Tomasz Walesiak na potrzeby spektaklu stworzyli oryginalny scenariusz – portret rodziny w wielopokoleniowym kryzysie.

Będzie to opowieść o niemożliwych do zrozumienia decyzjach. O rodzinie, której najtrudniej wybaczyć i o potrzebie akceptacji wpisanej w rodzinne relacje. O tym, jacy bywamy śmieszni w sytuacjach, które nas przerastają i jak wiele jesteśmy w stanie znieść, zanim zdecydujemy się cokolwiek zmienić. I o odważnych czynach, które bywają określane jako tchórzliwe, w zależności od tego, kto patrzy i z jakiego powodu potrzebuje je nazwać.

O konkursie

Ogólnopolski Konkurs na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej powołany został przez Kazimierza Dejmka w 1995 roku w miejsce organizowanego wcześniej przez blisko 40 lat wrocławskiego Festiwalu Polskich Sztuk Współczesnych. Do głównych celów Konkursu należy wspomaganie teatrów wystawiających dramaty polskich twórców, twórczyń i osób twórczych oraz adaptacje polskiej literatury współczesnej. Jednym z założeń wydarzenia jest popularyzacja twórczości współczesnych dramatopisarek i dramatopisarzy oraz poszerzenie oferty repertuarowej polskich scen. W tym roku w komisji artystycznej konkursu zasiadają Jacek Sieradzki, Andrzej Lis, Szymon Kazimierczak, Dominika Gac, Anna Jazgarska, Wanda Świątkowska, Piotr Hildt.