Podpisanie umowy na budowę siedziby Muzeum Sztuki Nowoczesnej

Muzeum Sztuki Nowoczesnej i teatr TR Warszawa, proj. Thomas Phifer & Partners

Dziś rano została podpisana umowa na budowę siedziby Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Realizacja jednej z trzech najważniejszych inwestycji kulturalnych w Warszawie – obok budynków TR Warszawa i Orkiestry Sinfonia Varsovia – zakończy się w 2022 roku. 

Kolejnym etapem tej inwestycji, będzie budowa budynku TR Warszawa na Placu Centralnym, której rozpoczęcie planowane jest na rok 2021. Autorem projektów Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie i TR Warszawa jest nowojorska pracownia architektoniczna Thomas Phifer and Partners. Polskimi partnerami  pracowni architektonicznej Thomas Phifer and Partners jest pracownia APA Wojciechowski Sp. z o.o. oraz biuro BuroHappold Engineering, które zaprojektowało kontrukcje i instalacje w obu budynkach.

Pracownia Thomas Phifer and Partners z Nowego Jorku została wyłoniona w postępowaniu prowadzonym w trybie negocjacji z ogłoszeniem w 2014 roku. Nowojorski architekt to zdobywca wielu prestiżowych wyróżnień, jest autorem cenionych budynków publicznych i muzealnych w Stanach Zjednoczonych, m.in. North Carolina Museum of Art w Raleigh (2011, nagroda American Institute of Architects), Corning Museum of Glass w stanie Nowy Jork czy otwartego pod koniec 2018 roku Glenstone Museum w stanie Maryland.  

28.02.2019