Ruszyły próby do „3SIÓSTR” Luka Percevala!

22.12.2020

W TR Warszawa ruszyły próby do spektaklu „3SIOSTRY” w reżyserii Luka Percevala. Spektakl jest koprodukcją TR Warszawa i Narodowego Starego Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie.

Belgijski reżyser, jeden z najważniejszych współczesnych twórców teatru, realizuje swój spektakl pierwszy raz w Polsce w ramach linii międzynarodowej TR Warszawa. Oparte na motywach dramatu Antona Czechowa “3SIOSTRY” to portret starzejącej się Europy, która nie chce się poddać upływowi czasu. Tytułowe bohaterki tęsknią nie za Moskwą, ale za utraconą bezpowrotnie przeszłością.

Autorem adaptacji jest reżyser Luk Perceval, scenografię tworzy Philip Bussmann, kostiumy Annelies Van Laere, muzykę – Karol Nepelski, zaś za światła odpowiada Mark Van Denesse. Asystentami reżysera są Alek Niemiro i Aleksandra Śliwińska, zaś kierowniczką produkcji jest Karolina Pająk-Sieczkowska. Spektakl współtworzą aktorki i aktorzy TR Warszawa oraz Narodowego Starego Teatru: Jacek BelerZygmunt JózefczakNatalia KalitaRafał MaćkowiakMaria MajJacek RomanowskiMałgorzata ZawadzkaMirosław Zbrojewicz, a także Oksana Czerkaszyna.

Warszawska premiera spektaklu zaplanowana jest na kwiecień 2021 roku, premiera krakowska – maj 2021.

Wsparcie ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.

Patroni