• Marszałkowska 8
 • Wydarzenie specjalne

Domówka – Jesienne porządki (wydarzenie całodniowe)

Kup bilet
 • Kiedy

  30 września 2023, godz. 10:00-00:00

 • Gdzie

  TR Warszawa/Marszałkowska 8

 • Bilety

  Wszystkie wydarzenia z wyjątkiem Multi Ensamble są bezpłatne.

   

Za chwilę pierwszy miesiąc sezonu Gospodarze pod hasłem “Jesteśmy u siebie / Jesteście u siebie” będzie za nami. Otwieraliśmy go hucznie Parapetówką, a kończymy Domówką pod hasłem “Porządki jesienne”. 30 września spotykamy się ze wszystkimi osobami, które chcą razem z nami na nowo zagospodarować nasze miejsce na Marszałkowskiej 8 i się w nim zadomowić. Naszym hasłem przewodnim jest sensoryczność, wrażliwość na siebie tu i teraz i na siebie z przeszłości. Będziemy czytać „Muminki”, prowadzić działania twórcze z wykorzystaniem prywatnych zbiorów Zespołu, sięgać do dzienników z młodości, tworzyć przestrzeń sensorycznych wrażeń i doświadczeń oraz cieszyć się ruchem podczas międzypokoleniowych zajęć prowadzonych przez choreografkę Weronikę Pelczyńską. Ten dzień zakończą akustyczne, ambientowe jam session i open mic, którymi zaopiekują się tym razem Agnieszka Żulewska i Mateusz Górski.

PROGRAM

INSTALACJA SENSORYCZNA
10:00-19:00, 21:00-24:00

Instalacja sensoryczna Agnieszki Żulewskiej, Mateusza Górskiego i Wojtka Sobolewskiego to możliwość doświadczania swojej obecności w TR na nowych zasadach. Tematami przewodnimi będą jesienne wrażenia, sięganie do obrazów z przeszłości i przywracanie ich chwili obecnej, uruchamianie zmysłów, otwieranie się na bodźce, których dostarcza zmieniająca się natura. Elementem sensorycznego doświadczenia będzie również instalacja „Dzienniki z młodości”.

CZYTAMY MUMINKI
SOBOTA 10:00-14:00
NIEDZIELA 10:00-17.00

Zespół TR Warszawa zaprasza do udziału w czytaniu „Muminków” Tove Jansson. Mała Mi, Panna Migotka, Włóczykij, Muminek, Tatuś Muminka, Buka, Filifionka, a może Paszczak? Kto nie zastanawiał się, do którego bohatera lub bohaterki “Muminków” mu najbliżej? Co mają w sobie „Muminki”, że można je czytać bez końca i że nawet w dorosłości wracamy do nich z taką ochotą? Jeśli chcecie znów znaleźć się w Dolinie Muminków, bądźcie z nami od godz. 10:00 w sobotę i zabierzcie ze sobą bliskie osoby w każdym wieku!

MULTI ENSEMBLE
15:00-16:00

Ruchowe zajęcia międzypokoleniowe uwalniające ekspresję i kreatywność, które poprowadzi choreografka Weronika Pelczyńska.

Ich celem jest doświadczanie zabawy i wolności płynącej ze wspólnego ruchu oraz tańca. To przestrzeń do wsłuchania się w ciało i odkrywania jego możliwości w spotkaniu z drugą osobą. 

Warsztaty MULTI ENSEMBLE są kierowane do odbiorców od 3 roku życia. W czasie ich trwania, dzięki ćwiczeniom pochodzącym z improwizacji kontaktowej oraz technikom tańca współczesnego, będziemy przyglądać się jak indywidualne działania mogą oferować nowe możliwości wspólnego uczestnictwa. 

Zapraszamy w parach dziecko plus osoba dorosła. Prosimy o zabranie ze sobą wygodnego ubrania i obuwia sportowego na zmianę oraz zaopatrzenie się w picie. 

Czas trwania spotkania – 1 godzina. 

Zajęcia poprowadzi Weronika Pelczyńska – tancerka i choreografka, miłośniczka ruchu, improwizacji oraz pracy kolektywnej. Członkini Centrum w Ruchu oraz inicjatywy choreograficznej praktyki siostrzeństwa, w ramach której wraz z Magdą Fejdasz i Moniką Szpunar współtworzy badania choreograficzne wokół ciała ponadindywidualnego. 

PORTRET ZNAD MORZA
15:00-19:00, 21:00-24:00

Działanie adresowane do osób, które w ramach jesiennych porządków chcą rozstać się z ważnymi dla siebie przedmiotami i dać im drugie życie. Zanim TR Warszawa stanie się dla nich nowym domem, nim nastąpi moment przekazania, rysowniczka i twórczyni tatuaży Alina Mielnik (Instagram: @alinka_pralinka) wykona na pamiątkę portrety przedmiotom i ich właścielom_kom.

ASMR OPEN MIC & AKUSTYCZNY JAM SESSION
21:00-24:00

ASMR (autonomous sensory meridian response) to zjawisko przyjemnego mrowienia w okolicach głowy, szyi i innych obszarach ludzkiego ciała, które może zostać wywołane poprzez wizualne, słuchowe, dotykowe i zapachowe bodźce zewnętrzne. Open mic na ASMR i wszystkie możliwe szepty pod opieką Agnieszki Żulewskiej i Mateusza Górskiego. Wieczór zakończymy akustycznym i ambientowym jam session z setem Janka Ufnala Mondoi.