• Marszałkowska 8
  • TR bez barier / Pętla indukcyjna
  • Wydarzenie specjalne

Inferno – Festiwal Nowe Epifanie

Kup bilet
  • Reżyseria

    Wera Makowskx

  • Kiedy
    24.03.2023, godz. 19:00
    25.03.2023, godz. 19:00
  • Gdzie

    TR Warszawa/Marszałkowska 8

  • Bilety

    30zł/20zł

O spektaklu

Młodym dorosłym globalna sieć służy przede wszystkim do tworzenia tożsamości. Przemieniają w dane cyfrowe swoje interpretacje otaczającej ich rzeczywistości. Mając analogowe wczesne dzieciństwo, w wieku nastoletnim wrzuceni gwałtownie w świat rozwijającego się internetu – posiadają dwie tożsamości.

„Inferno” jest czymś wewnętrznym, czymś „pomiędzy”: prawdziwością a fikcją; przemieszaniem narzędzi, które wykorzystujemy w internetowej autokreacji, a tymi potrzebnymi do budowania prawdziwych relacji. Zagubiony w świecie emocji Dante, wieczny uciekinier, nieumiejący odróżnić smutku od lęku, złości od zazdrości, miłości od pożądania przy jednoczesnym pragnieniu stabilności i dookreślenia przemilczanych relacji, spotyka na swojej drodze Wergiliusza. Spacerują razem po piekle, idą przez kolejne kręgi, ale do żadnego z nich nie przynależą. Mając wyłącznie siebie, pogrążają się w otchłani, starając się zbudować relację.

Co jest prawdziwą relacją? A co dopowiedzeniem? Podróż po piekle stawia najważniejsze pytanie: co o nas samych mówi potrzeba wiary w prawdziwość wersji historii Dantego.

fot. Hanna Szurgot

Twórcy, twórczynie, osoby twórcze

reżysero: Wera Makowskx
dramaturgia: Julia Nowak
scenografia: Kalina Gałecka
kostiumy: Bellon Cornutta
choreografia: Magdalena Kawecka
muzyka: Maks Zieliński
grafika: Stanisław Nowak
produkcja: Akademia Sztuk Teatralnych w Krakowie

występują: Anita Szepelska, Aleksander Gałązka, Przemysław Płaczek, Maciej Kamiński, Nina Potapowicz, Magdalena Kawecka, Aurora Lipartowska, Inga Chmurzyńska, Kacper Kujawa, Iga Rudnicka, Ida Trzcińska, Angelika Smyrgała, Dominik Olszański

Producentem spektaklu jest Akademia Sztuk Teatralnych w Krakowie

Spektakl powstał we współpracy z Festiwalem Nowe Epifanie jako efekt Laboratorium Nowych Epifanii