• Marszałkowska 8
  • Wydarzenie specjalne

LoveBomb // Warszawska Jesień

Kup bilet
  • Kiedy

    19 września 2023, godz. 16:00 i 18:00

  • Gdzie

    TR Warszawa/Marszałkowska 8

  • Bilety

    35 zł

O wydarzeniu

Eksperymentalny monodram dokumentalny wykorzystujący acousmonium, oparty na prawdziwych historiach kobiet, które doświadczyły różnych form przemocy.

W spektaklu „LoveBomb” oddajemy głos tym kobietom, które go do tej pory nie miały. Opowiadając na scenie prawdziwe historie kilku kobiet, które doświadczyły różnych form przemocy: psychicznej, fizycznej, seksualnej i ekonomicznej, chcemy zwrócić uwagę na powszechny problem przemocy wobec kobiet. Opowiadamy historie kobiet, które żyją pośród nas. Kobiet silnych i niezależnych, które wobec przemocy znikają, tracą same siebie i swoją siłę.

Scenariusz spektaklu oparty jest na rozmowach z kobietami z różnych środowisk i grup społecznych i osobami zaangażowanymi w przeciwdziałanie przemocy. Pracując metodą teatru dokumentalnego i verbatimu autorki przeprowadziły wywiady z 13 kobietami, które doświadczają lub doświadczały różnych rodzajów przemocy. To dziesiątki godzin wywiadów i rozmów oraz setki stron transkrypcji, które często zawierają wstrząsające szczegóły sytuacji, których doświadczały bohaterki spektaklu. To także opowieści o codziennym życiu, o nieświadomości i o egzystencji podejmowanej każdego dnia. 

Narracja spektaklu oparta jest na wykorzystaniu acousmonium, czyli orkiestry głośników, na którą muzykę i przestrzeń dźwiękową stworzyło 5 osób kompozytorskich. Spektakl jest wydarzeniem towarzyszącym festiwalu Warszawska Jesień.

Rekomendowany wiek: 18+

Trigger warning: Spektakl porusza tematy przemocy fizycznej, psychicznej, seksualnej i gwałtu. W spektaklu wykorzystane jest światło stroboskopowe oraz głośna muzyka.

Twórcy i twórczynie

Reżyseria: Aga Błaszczak
Aktorka: Aleksandra Spyra
Scenariusz: Aga Błaszczak, Aleksandra Spyra
Osoby kompozytorskie: Syntia Chojnowska, Miłosz Kowalewski, Artur Kryvych, Lena Michajłów, Slasia Wilczyńska
Konsultacje choreograficzne: Klaudia Cygoń
Projekcje video: Aga Błaszczak
Autorka plakatu: Karolina Habrat
Kurator: Rafał Ryterski