Spektakl gościnny

 • Marszałkowska 8

Siedem historii okrutnych

Kup bilet
 • Reżyseria

  Justyna Wielgus

 • Premiera

  22 marca 2024 w Centrum Sztuki Włączającej

 • Czas trwania

  3 godziny (z przerwą)

 • Bilety

  Bilet normalny: 80 zł
  Bilet ulgowy: 60 zł

Teresa
Foks

Daniel
Kotowski

Daniel
Krajewski

Ania
Nowak

Maja
Kowalczyk

Piotr
Sakowski

Aleksandra
Skotarek

Kamil
Studnicki

Hela
Urbańska

Siedem historii okrutnych

„Siedem historii okrutnych” w reżyserii Justyny Wielgus i dramaturgii Justyny Lipko-Koniecznej to spektakl o relacjach ludzko-zwierzęcych, w których zwierzęta stają się równorzędnymi bohaterami opowieści. W tym przedstawieniu średniowieczny moralitet spotyka się z kinem moralnego niepokoju, dzieci kwiaty celebrują wolność i dokonują eksperymentów na nieludzkich istotach, Goya spotyka się z Pigcassem i w nowy sposób patrzy na swoje obrazy wykorzystujące wizerunki zwierząt, Święty Guinefort – pies rasy wyżeł czczony od XIII wieku w okolicach francuskiej miejscowości Villars-les-Dombes spotyka się z Georgem Bernardem Show – autorem Pigmaliona, by podyskutować o eugenicznych poglądach pisarza, w tym spektaklu krowy dokonują aktów odwagi i przekraczają granice.

Wszystkie te historie łączy w jedno ikona kina, nazywana filmowym zwierzakiem, obrończyni zwierząt wspaniała Brigitte Bardot. Spektakl powstał z inspiracji książką Sunaury Taylor „Bydlęce brzemię. Wyzwolenie ludzi z niepełnosprawnością i zwierząt”. Premiera „Siedmiu historii okrutnych” jest częścią międzynarodowego programu Pokaż język.

Uwaga!

Spektakl rekomendowany osobom widzowskim od 16. roku życia. W spektaklu pojawiają się drastyczne sceny oraz głośne, gwałtowne dźwięki.

Twórcy_twórczynie

reżyseria: Justyna Wielgus

dramaturgia: Justyna Lipko-Konieczna
scenografia i kostiumu: Wisłomira Nicieja
reżyseria wideo: Wojtek Kaniewski
muzyka: Zoi Michailova

reżyseria światła: Sebastian Klim

produkcja: Paulina Uryszek

fot. Alicja Szulc