• Marszałkowska 8
 • TR bez barier / Pętla indukcyjna
 • Wydarzenie specjalne

Wyparte – Finał czytań konkursowych

Kup bilet
 • Tekst dramatu

  Daria Kubisiak

   

 • Reżyseria

  Olga Ciężkowska

 • Bilety

  10 zł

 • Kiedy

  20 maja 2022 roku, godz. 19:00

 • Gdzie

  TR Warszawa / Marszałkowska 8

Nigdy nie będziesz szła sama

Tekst nagrodzony został w ramach Konkursu Dramaturgicznego „Nigdy nie
będziesz szła sama”. Więcej dowiedzieć można się TUTAJ.

O czytaniu

Proponowane dzieło sceniczne opowiada wypartą z pamięci opowieść o tym, jak dziewczynka spodobała się starszemu koledze swojego brata. A on jej.

Proponowane dzieło sceniczne to tekst o amnezji dysocjacyjnej, która nastąpiła na skutek przemocy seksualnej, albo jak wolisz traumatycznych doświadczeń, albo jak wolisz przestępstwa na tle seksualnym popełnionym wobec dziewczynki, albo jak wolisz przemocy seksualnej popełnionej wobec dziewczynki, albo jak wolisz gwałtu, albo jak wolisz molestowania, albo jak wolisz to może też być tekst o tym, jak pewien starszy chłopak bardzo lubił młodszą siostrę jego kolegi, lubił ją tak bardzo, że aż nie mógł się powstrzymać i robił coś, czego ta mała dziewczynka nie chciała, robił to nie tylko jej, ale również jej kuzynce.

Ale może to być też tekst o tym, jak starszy chłopak zakochał się w młodszej siostrze swojego kolegi i chciał ją dotykać, całować, pieścić i uwielbiać.

Proponowane dzieło sceniczne może być o przemocy seksualnej, ale może też być o opowiadaniu sobie o tym, co nam się przytrafiło, czy pamiętamy, czy nie to opowiadamy, bo może coś nam się przypomni, a może po prostu lubimy opowiadać.

Proponowane dzieło sceniczne może być też prośbą, którą ktoś kiedyś do Ciebie skieruje: 

Zabierz mnie na Paradę Równości albo Paradę z okazji Święta Odzyskania Niepodległości albo na jakiś czarny protest niech będzie albo jakiś inny strajk czy protest: „Powiedz mi tylko gdzie, a będę szła u twojego boku w okularach przeciwsłonecznych, dyskretnie ocierając łzy z twarzy”.

Obsada

Edka
Jarząb

Maja
Luxenberg

Weronika
Łukaszewska

Małgorzata
Luiza Biela

Twórcy i twórczynie

reżyseria: Olga Ciężkowska 
dramaturgia: Daria Kubisiak 
produkcja: Magdalena Igielska
asystentka reżyserki: Katarzyna Gawryś
choreografia: Katarzyna Gorczyca
przestrzeń dźwiękowa: Edka Jarząb
scenografia, światło: Michał Dobrucki 

 

Patron