ANNA KARASIŃSKA

Ewelina płacze

 • najbliższe spektakle: 11, 13 maja 2018, g. 20:00 / 12 maja, g. 20:00 - Bilet za 300 groszy

  Spektakl o możliwości bycia sobą w świecie, w którym tożsamość człowieka tworzą liczne, często sprzeczne ze sobą narracje. Tekst jest zbudowany z fantazji, obiegowych opinii i wizerunków medialnych aktorek i aktorów. Aktorzy grają tu siebie samych wyobrażonych przez kogoś innego. Nie mając możliwości sprostowania informacji na swój temat pozostają uwięzieni w swoich przypadkowych i fragmentarycznych tożsamościach które przenikają się z ich prywatną prawdą. Spiętrzenie ról sprawia, że nie wiadomo już do kogo należą wypowiadane ze sceny kwestie.

  Od autorki: Rozmontowujemy sytuację teatralną aby wejść w bliskość z widzami i samymi sobą. Absurd sytuacji, którą stworzyliśmy jest sposobem na wymknięcie się poza obręb oczekiwań i schematów. W naszej pracy wielokrotne wywracaliśmy wszystko do góry nogami i doświadczaliśmy płynącej z tego wolności, która jak mamy nadzieję, udziela się naszym widzom.

  premiera: 1 października 2015
  czas: 1 godzina (bez przerwy)

  bilety: 70 zł (normalny), 30 zł (ulgowy), 30 zł (wejściówka)

  Na spektakl 12 maja bilety w cenie 300 groszy w ramach Dnia Teatru Publicznego.
  Szczegóły poniżej


  Dla grup zorganizowanych ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oferujemy warsztaty wprowadzające do spektaklu (prosimy o kontakt z działem edukacji: edukacja@trwarszawa.pl).

  Obsada

  TWÓRCY

  • Anna Karasińskatekst, reżyseria
  • Magdalena Rydzewskawspółpraca dramaturgiczna
  • Marta Ziółekchoreografia
  • Ewelina Pankowskaasystentka reżysera

  "Odtrutka na teatralną nudę. Świetne!"
  Zdzisław Pietrasik, TVP KULTURA

  "Błyskotliwy i przewrotny debiut Anny Karasińskiej. (...) to komedia utkana z wyobrażeń teatralnej magii, marzeń o karierze aktorskiej i przebijającej się przez nie świadomości bezwzględnej hierarchii świata sztuki. Karasińska bawi się różnymi warstwami fikcji, kpi z kultu gwiazd i otaczającego od zawsze modne i od lat awangardowe miejsca klimatu glamour."
  Witold Mrozek, GAZETA WYBORCZA

  "Dowcipnie i bez odrobiny patosu obnaża kłamstwo teatru, zdziera z niego blichtr i z wyczuciem pokpiwa."
  Jacek Wakar, DZIENNIK GAZETA PRAWNA

   „Ewelina płacze zachwyca dramaturgią. Kolejne pomysły i sceny są w pełni teatralnie wykorzystane i trwają dokładnie tyle, ile powinny. Nic nie jest tu przegadane, wolty trafiają w punkt. Precyzja spektaklu wbija w fotel. Karasińska ma zresztą wybitnych partnerów. Maria Maj, świetna Ewelina Pankowska, Adam Woronowicz i Rafał Maćkowiak." 
  Paweł Soszyński, DWUTYGODNIK.COM

  WSPÓŁPRACA

  Przy pisaniu tekstu wykorzystane zostały improwizacje: Bogny Gronieckiej, Moniki Kłobukowskiej, Katarzyny Obidzińskiej, Karoliny Płanik, Beaty Terech.
  Autorka projektu przeprowadziła również wywiady z członkami grupy HURRAGRAM i młodzieżą z grupy teatralnej w SCEK-u.

  12 MAJA: BILET DO TEATRU ZA 300 GROSZY

  Tylko 12 maja z okazji Dnia Teatru Publicznego bilet na spektakl "Ewelina płacze" w cenie 300 groszy (3 zł). 

  Sprzedaż biletów na spektakl „Ewelina płacze” grany 12 maja 2018 roku w ramach akcji „Bilet do teatru za 300 groszy” odbywa się wyłącznie w kasie TR Warszawa przy ul. Marszałkowskiej 8. Na spektakl nie przyjmujemy rezerwacji miejsc oraz nie prowadzimy przedsprzedaży biletów. Jedna osoba może kupić maksymalnie dwa bilety na spektakl w ramach akcji. 

   

                        

  Spektakl grany w ramach Dnia Teatru Publicznego oraz towarzyszącej mu akcji „Bilet do teatru za 300 groszy”, która finansowana jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a koordynowana przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

  NAGRODY

  51. Przegląd Teatrów Małych Form KONTRAPUNKT 2016 w Szczecinie: Nagroda Promocyjna im. Kazimierza Krzanowskiego dla Anny Karasińskiej za błyskotliwość, inteligencję, konsekwencję w tworzeniu wypowiedzi, która burzy tradycyjne hierarchie i pokazuje, jak ważne jest zaufanie w pracy teatralnej.

  51. Przegląd Teatrów Małych Form KONTRAPUNKT 2016 w Szczecinie: Nagroda Magnolii – Nagroda Miasta Szczecina dla Marii Maj, Eweliny Pankowskiej, Adama Woronowicza i Rafała Maćkowiaka za ukazanie wartości kolektywnej pracy w teatrze; za stworzenie perfekcyjnie współgrającego zespołu, który bawiąc się swoją tożsamością, zadaje ważne pytanie o to, co znaczy dzisiaj bycie sobą.

  56. Kaliskie Spotkania Teatralne - Nagroda Aktorska dla Marii Maj, Eweliny Pankowskiej, Adama Woronowicza i Rafała Maćkowiaka