• Webinar

2030/POLITYKA MŁODZIEŻOWA – webinar

 • Kiedy

  2 czerwca, 17:00 – 18:30

 • Gdzie

  Facebook, grupa WIĘCEJ NIŻ WIDZ 

 • Uczestniczą

  aktorzy/aktorki spektaklu 2030, przedstawiciel/ka Urzędu miasta stołecznego Warszawy

 • Prowadzący

  Michał Domański

O webinarze

Co oznacza młodość i kim jest młodzież?
Czy jest to spójna grupa osób o podobnych potrzebach?
Czy Warszawa jest dla młodzieży i czy nasze miasto jest “młode”? 

Młodzi aktorzy i aktorki spektaklu 2030 w reż. Michała Buszewicza (premiera 23 czerwca 2023) spotkają się w rozmowie z przedstawicielami Centrum Komunikacji Społecznej m.st. Warszawy, aby wspólnie porozmawiać o założeniach dokumentu “Młoda Warszawa. Polityka młodzieżowa miasta stołecznego Warszawy”. Dokument jest punktem wyjścia do stworzenia spektaklu, który jest próbą uchwycenia miasta w procesie zmiany i zobaczenia dla kogo to miasto jest stworzone i ile z niego można wziąć dla siebie.

Więcej o spektaklu 2030

W 2030 roku nie będziemy już młodzieżą. Miasto będzie inne. Inne problemy, inne rozwiązania. Inna atmosfera. Jako grupa młodzieży spotykającej się w TR Warszawa w 2023 roku chcemy zostawić po sobie wspomnienie naszej opowieści o mieście z tu i teraz. Opowieści jak najbardziej subiektywnej, opartej o nasze potrzeby, wspomnienia i doświadczenia. A może nie cała ta opowieść jest prawdziwa? Może niektóre jej elementy są zmyślone, a niektóre są żartem, fantazją, życzeniowym stwarzaniem rzeczywistości? Może nawet nie chcemy odróżniać, których rzeczy doświadczyliśmy w tym mieście, których na scenie, a których w wyobraźni? Ale wszystkimi chcemy się z wami podzielić, żebyście mogli zabrać je do roku 2030. O ile taki w ogóle będzie.

Inspirator działań kulturalnych

Inspirator działań kulturalnych to cykl webinarów dla widzów i widzek TR Warszawa, odbiorców i odbiorczyń działań edukacyjnych oraz osób zainteresowanych edukacją kulturalną i pedagogiką teatru, który powstała w 2020 roku. Webinary transmitowane są na żywo na grupie “Więcej niż widz!” na Facebooku, która powstała dla wszystkich zainteresowanych aktywnym włączaniem się w działania prowadzone wokół spektakl i wydarzeń towarzyszących TR Warszawa. Grupa jest także przestrzenią do wymiany doświadczeń dotyczących pedagogiki teatru i edukacji kulturalnej w Polsce. 

Inspirator działań kulturalnych to cykl spotkań online, mający na celu pobudzanie do uczestnictwa w kulturze, inspirowanie do tworzenia projektów edukacyjnych i komentowanie przemian dotykających obszaru rozwoju publiczności i aktywności w kulturze. Webinary mają formę spotkań z ekspertami i ekspertkami. Zapisane webinary udostępniane są na kanale Youtube teatru i stronie www.trawarszawa.pl

Organizator