Zapomniany kompozytor muzyki komputerowej

  • Marszałkowska 8
  • Koncert

Andrzej Nowak. Koncert

Kup bilet

Zapraszamy na koncert zapomnianego twórcy muzyki komputerowej urodzonego pod chińskim znakiem małpy.

Koncert zapomnianego kompozytora muzyki komputerowej ANDRZEJA NOWAKA. Od kilku lat możemy słuchać płyt z jego muzyką, ale czemu wiemy o nim tak mało? Kompozytor wystąpi na żywo w ramach wydarzenia prezentowanego we współpracy z TR Warszawa. Przedstawienie wyreżyserowali ANNA KAWONANDRZEJ NOWAK, opiekę reżyserską sprawuje GRZEGORZ JARZYNA, za scenariusz odpowiadają FILIP LECH oraz PIOTR KUREK.

Twórcy i Twórczynie

Reżyseria Anna Kawon i Andrzej Nowak
Scenariusz Filip Lech i Piotr Kurek
Opieka reżyserska Grzegorz Jarzyna
Wideo Ewa Łuczak
Kostiumy i charakteryzacja Anna Axer Fijałkowska
Animacja Tomasz Popakul

Biogramy

Andrzej Nowak – urodzony pomiędzy 12.02.1956 a 30.01.1957 w Warszawie. Jego chińskim znakiem zodiaku jest małpa. Nie uczęszczał do szkoły muzycznej, ale zawsze interesował się muzyką – uczył się grać na pianinie u swojego sąsiada, próbował konstruować własne instrumenty. Po maturze rozpoczął naukę w Katedrze Konstrukcji Maszyn Cyfrowych na Politechnice Warszawskiej, równolegle studiował matematykę na Uniwersytecie Warszawskim. Studiował kompozycję u Włodzimierza Kotońskiego i Tadeusza Bairda. W 1985 roku wyjechał na stypednium do Belgradu, gdzie pracował w Studiu Elektronicznym III Programu Radia Belgrad. Z Jugosławii wyjechał do Nowej Zelandii, gdzie studiował na konserwatorium w Waikato.

W 2016 roku jego muzyka po raz pierwszy została dostrzeżona przez szersze grono odbiorców – ukazała się wtedy płyta winylowa „Cocktail Paint” z utworami skomponowanymi do filmów animowanych. Dwa lata później wydawnictwo Mondoj opublikowało kasetę „A View of Wilderness”, na której znalazły się utwory napisane przy pomocy autorskiej metody Nowaka nazywaną „wyabstrahowaniem geo-lokacyjnym”.

Anna Kawon – urodzona w 1986 roku w Królowym Stojle na Podlasiu . Niezależna artystka. No co dzień zajmuje sie filmem dokumentalnym. Jest to jej teatralny debiut reżyserski. Jej chińskim znakiem zodiaku jest Tygrys. Lubi duże miasta.

Ewa Łuczak – Fotografka, autorka wideo, form dokumentalnych i wideoinstalacji. W 2006 roku ukończyła warszawską ASP, dyplom uzyskała w pracowni prof. Grzegorza Kowalskiego. Obecnie wykładowczyni Warszawskiej ASP. Zodiakalny królik.

Filip Lech – krytyk muzyczny, redaktor muzyczny Culture.pl, didżej. Opiekuje się trzema kotami. Jego chińskim znakiem zodiaku jest koza. 

Piotr Kurek – muzyk i kompozytor zamieszkały w Warszawie. Zodiakalny koń.

Tomasz Popakul – animator, muzyk, VJ, grafik. Jego znakiem zodiaku jest tygrys.

Anna Axer Fijałkowska – kostiumografka. Mieszka w Warszawie. Lubi podróże i ciekawe dyskusje. Zodiakalna koza.

Lech Łotocki – aktor. W zespole TR Warszawa od 1996 roku. Jego głos usłyszycie podczas koncertu.

Grzegorz Jarzyna – reżyser teatralny, autor tekstów dramatycznych i scenografii. Urodzony na Śląsku. Zodiakalna małpa. Ulubiony kierunek – południowy wschód.

Antonina Kalita – aktorka. W spektaklu wcieliła się w rolę córki Andrzeja Nowaka.

W spektaklu wykorzystane zostały prace graficzne i obrazy autorstwa Tomasza Kowalskiego, ceramika pochodząca z pracowni Andrzeja Bero oraz pocztówki Krajowej Agencji Wydawniczej „Wrocław” (autor fotografii: Piotr Krassowski) i „Iława” (autor fotografii: Adam Stelmach), dziękujemy! Serdeczne podziękowania również dla Fundacji Przyjaciół Sztuki Aurea Porta oraz Marty Gruzd za udostępnienie lokali do nagrań wideo.

Koncert Andrzeja Nowaka odbędzie się w ramach festiwalu Ephemera, prezentowanego przez Unsound.

Patroni