• Marszałkowska 8
 • Warsztat

Kiedy porozmawiamy? Warsztaty otwarte do spektaklu „Kiedy stopnieje śnieg”

Kup bilet
 • Kiedy?

  16 marca 2024, godz. 15:30 – 17:30 

 • Gdzie?

  TR Warszawa/Marszałkowska 8

 • Prowadząca

  Agata Pietrzyk-Sławińska

 • Bilety

  15 zł

O warsztatach

O czym milczymy przy rodzinnym stole? 
Które rodzinne sytuacje, rozmowy i osoby wspominamy? 
Czy kultura może nam pomóc w prowadzeniu rodzinnych rozmów? 

Podczas spotkania wspólnie zastanowimy się, co by się wydarzyło, gdyby ktoś napisał książkę, nakręcił film lub zrobił spektakl o naszej rodzinnej historii i jaki tytuł miałoby takie dzieło.
W trakcie warsztatów uczestnicy i uczestniczki zostaną zaproszeni do twórczej pracy wokół tematów poruszanych w spektaklu „Kiedy stopnieje śnieg” w reżyserii Katarzyny Minkowskiej.

Warsztaty poprowadzi Agata Pietrzyk-Sławińska – trenerka i facylitaorka. Realizatorka warsztatów i projektów metodami pedagogiki teatru, w tym między innymi warsztatów w ramach projektu TISZ TR – teatr i szkoła. Kierowniczka Działu Edukacji w Łazienkach Królewskich, członkini Fundacji Nowej Wspólnoty, tutorka projektów społecznych Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „Ę”.

fot. Wojciech Sobolewski

O spektaklu

„Kiedy stopnieje śnieg” to opowieść o niemożliwych do zrozumienia decyzjach. O rodzinie, której najtrudniej wybaczyć i o potrzebie akceptacji wpisanej w rodzinne relacje. O tym, jacy bywamy śmieszni w sytuacjach, które nas przerastają i jak wiele jesteśmy w stanie znieść, zanim zdecydujemy się cokolwiek zmienić. I o odważnych czynach, które bywają określane jako tchórzliwe, w zależności od tego, kto patrzy i z jakiego powodu potrzebuje je nazwać.