• Marszałkowska 8
  • Warsztat

Niedzielny obiad – pracownia praktyk rodzinnych

  • Czas trwania

    2 godz.

  • Miejsce

    TR Warszawa/Marszałkowska 8

  • Zgłoszenia

    do 17.11

    Wypełnij formularz zgłoszeniowy.

  • Prowadzący

    Michał Domański, Iga Dzięgielewska

O warsztatach

Kiedy w końcu nas odwiedzisz? Zrobiliśmy Twoje ulubione danie. Zapraszamy na spotkanie wokół stołu rodzinnego, gdzie realne jedzenie popchnie nas do dyskusji nad nierealnością wspólnoty rodzinnej. Co jest Ci bliższe – rodzina jako wspólnota odpowiedzialności, czy rodzina jako codzienna komedia omyłek? Jakie jest twoje marzenie o rodzinie? Jakimi zasadami i prawami jest ona obwarowana? Jakie niesie ze sobą zagrożenia? Zapraszamy wszystkie osoby, usiądźmy razem przy jednym stole.

Od twórc_

Idealny model rodziny nie istnieje w praktyce, ale wspólne dla wszystkich jest marzenie o byciu częścią harmonijnego układu rodzinnego. To właśnie potrzeba bezpieczeństwa, miłości, akceptacji, zrozumienia powoduje, że jesteśmy gotowi do ryzykowania i podejmowania prób założenia rodziny, wierząc w to, że jesteśmy w stanie odkryć jej karmiący, wspierający potencjał. Chcemy na scenie powołać inkluzywne laboratorium, aby przyglądać się społecznemu modelowi rodziny, do którego połowa zaproszonego zespołu aktorskiego (przedstawiciele Teatru 21) nie ma dostępu. Według polskiego prawa osoby z niepełnosprawnością intelektualną nie mogą zawierać związków małżeńskich. Jakie konsekwencje rodzi ten zakaz? Z jakich obaw wynika, jaką prawdę ujawnia o większości społeczeństwa? Co mówi o państwie i zasadach, według których organizuje ono życie codzienne swoich obywateli i obywatelek? Czy w teatrze możemy powołać sytuacje, na które społecznie nie dajemy przyzwolenia? To pytania, jakie chcemy postawić sobie i publiczności.

O spektaklu

Spektakl połączonych zespołów Teatru 21 i TR Warszawa, badający temat współczesnej rodziny i relacji rodzinnych. Bazując na swoich osobistych doświadczeniach oraz rolach zagranych wcześniej w filmie i na scenie, aktorzy i aktorki obu teatrów tworzą rodzinną komedię omyłek, w której ciemna strona relacji rodzinnych spotyka się z tęsknotami i fantazjami na temat harmonijnej rodziny wprost z polskich seriali. Czy osoba z niepełnosprawnością może być pełnoprawnym członkiem / członkinią rodziny – nie tylko synem czy córką ale też ciocią, wujkiem, matką lub ojcem? Czy aktor/ka z niepełnosprawnością może być pełnoprawnym członkiem / członkinią rodziny teatralnej?

fot. Tomek Tyndyk/Adrian Lach