Warsztaty wprowadzające do spektaklu “Moja walka”

 • Inna lokalizacja
 • Warsztat

Prawie nie czytam książek!

Kup bilet
 • Kiedy

  17.03.2023, godz. 16:30 – 18:30

 • Gdzie

  WOK – Marszałkowska 34/50

 • Prowadzący

  Anna Kurelska

   

 • Bilety

  20 zł

O warsztatach

Jedno zdanie czy klika tomów? Ile słów potrzeba, by opisać codzienność, która potrafi nas zmiażdżyć i zachwycić? Co z naszym czasem robi doświadczenie rodzicielstwa?

Karl Ove Knausgard, autor kilkutomowej powieści oraz bohater spektaklu, mierzy się z tematem swojej tożsamości także w kontekście rodzicielstwa. W czasie warsztatów uczestnicy zostaną zaproszeni do wspólnej, twórczej refleksji na temat zderzenia doświadczenia bycia dzieckiem i wspomnienia bycia rodzicem. Wspólnie z uczestnikami podejmiemy temat współcześnie postrzeganej roli rodzica w zderzeniu z indywidualistycznym wyzwaniem do ciągłego rozwoju. Warsztaty będą przestrzenią do rozmowy i działań performatywnych inspirowanych książką Knausgarda i spektaklem “Moja walka”.

O spektaklu

6 tomów, 3600 stron, przekłady na kilkadziesiąt języków, milionowe nakłady. Cykl powieściowy “Moja walka” norweskiego pisarza Karla Ove Knausgårda stał się wydarzeniem na rynku wydawniczym ostatnich lat. Knausgård opisał w nim całe swoje życie od dzieciństwa po dojrzałość. W TR Warszawa wystarczy jeden wieczór, aby poznać jego historię. Teatralną adaptację tej jedynej w swoim rodzaju biograficznej powieści przygotował Michał Borczuch, jeden z najciekawszych współczesnych polskich reżyserów. 

Wejdź z aktorami TR Warszawa w strumień życia.