PROJEKT „TROP TEATR!”

Projekt „TROP teaTR!” Jest propozycją warsztatów dla najmłodszych koneserów sztuki, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę teatralną. Warsztaty rozpoczną się od zwiedzania teatru, a zakończą zajęciami teatralnymi na scenie.

Pierwsza część zajęć to magiczna podróż przez zaplecze teatru aż na scenę. Pierwszy etap rozpoczyna się w garderobie, następnie przejdziemy przez całe zaplecze teatru oraz widownię aby na koniec wejść  na scenę. W każdym z poszczególnych etapów podróży przez teatr, dzieci będą poznawały kolejne zawody i zadania osób – pracowników instytucji, których widz nie ma okazji zobaczyć, a bez których nie mogłoby się odbyć żadne przedstawienie. Będą to: garderobiana, charakteryzatorka, technik sceny, akustyk, oświetleniowiec, inspicjent, sufler, dramaturg. Tematyka zajęć oraz długość wycieczki po teatrze uzależnione będzie od: wieku uczestników, liczebności grupy, zainteresowań oraz temperamentu.

Druga część warsztatów to tematyczne zabawy takie jak:  teatr cieni,  wspólne tworzenie modelu teatru, zajęcia z podstawowych technik aktorskich, tworzenie mini scenek,  zabawa z rekwizytem,  odgrywanie  improwizowanych scen teatralnych, warsztat musicalowy - oparty na muzyce i tańcu, zajęcia z konstruowania i animacji lalki.

Dwugodzinne warsztaty realizowane są w terminie od 30.06 do 18.07 br. dla uczniów szkół podstawowych spędzających czas w ramach akcji Lato w Mieście.  Jest to niepowtarzalna okazja by spotkać się z teatrem od kulis.

Warsztaty prowadzić będziemy od poniedziałku do piątku, przez pierwsze trzy tygodnie wakacji, czyli od 30.06 do 18.07, z wyłączeniem 3.07 oraz 9.07. Codziennie zapraszamy dwie grupy:  pierwsza w godzinach 10.00 – 12.00 oraz druga : 11.30 – 13.30. 

Prowadzący:

Anna Rochowska – koncepcja merytoryczna – pedagog teatru, tworząca w TR Warszawa program edukacyjny. Absolwentka wydziału Wiedzy o Teatrze Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie oraz rocznego kursu dla pedagogów teatru TiSZ Anex.

Beata Zaborek-Sroka - kończyła studia na Wydziale Pedagogiki Kulturoznawczej o specjalizacji teatralnej oraz studia doktoranckie w Katedrze Kultury Współczesnej Uniwersytetu Opolskiego. Animatorka kultury i pedagog teatru. W TR WARSZAWA tworzy i prowadzi autorskie warsztaty dla dzieci i młodzieży.

Michał Cyran - Absolwent Państwowego Policealnego Studium wokalno-aktorskiego przy Teatrze Muzycznym im. Danuty Baduszkowej w Gdyni. Aktor, choreograf, pomysłodawca, koordynator, autorskich projektów edukacyjnych. Związany z Teatrem Muzycznym im. Danuty Baduszkowej, oraz Centrum Kultury w Gdyni.

Zapisy:

tel. (22) 480 80 45

tel. 518 012 431

e-mail: edukacja@trwarszawa.pl

TR WARSZAWA (Teatr Rozmaitości)

ul. Marszałkowska 8

Projekt współfinansowany przez : Fundację Generacja TR, Miasto st. Warszawa