TEREN EDU - rekrutacja 2019

TEREN EDU - rekrutacja

WEŹ UDZIAŁ W KOLEJNEJ EDYCJI PROJEKTU TEREN EDU!

TEREN EDU nawiązuje do tradycji projektów TEREN WARSZAWA i TEREN TR skierowanych do studentek i studentów, którzy chcieliby sprawdzić się w działaniu w teatrze.

Od października do grudnia 2019 roku trwać będzie cykl sześciu warsztatów nawiązujących do spektakli z repertuaru TR Warszawa. Zajęcia oparte będą na metodach pedagogiczno-teatralnych. Na program TERENU EDU składa się prezentacja różnorodnych technik wypracowanych przez 14 lat prowadzenia działań edukacyjnych w teatrze, która będzie praktycznym wstępem do działań z obszaru pedagogiki teatru i rozwoju publiczności.

Proponowane działania performatywne obejmą pracę z ciałem, tekstem oraz improwizacje. Ćwiczenia będą odnosić się do różnych dziedzin sztuki współczesnej. Uczestnicy będą mieli okazję dowiedzieć się, na czym polega proces powstawania warsztatów teatralnych, skąd czerpać pomysły na najciekawsze zadania performatywne, czy jak zaprojektować działania teatralne prowadzone z widzami i jak odnieść się w nich do trudnych tematów podejmowanych w spektaklach.

Uczestnicy projektu wezmą udział w twórczej i aktywnej dyskusji na tematy podejmowane w spektaklach TR Warszawa: reinterpretacja historii ("Puppenhaus. Kuracja" w reż. Jędrzeja Piaskowskiego), współczesna wspólnota, działania na styku teatru i współczesnej literatury ("Inni ludzie" w reż. Grzegorza Jarzyny) i wiele innych. Znajomość spektakli, na podstawie których prowadzone będą zajęcia nie jest obligatoryjna; po zajęciach będzie możliwość obejrzenia przedstawień. Uczestnicy TERENU EDU mogą zakupić bilety na spektakle w niższej cenie.

Zajęcia odbywać się będą przynajmniej raz w miesiącu w godzinach popołudniowych, prowadzone będą przez pedagogów teatru i artystów związanych z TR Warszawa.

Najbliższe terminy warsztatów:
23.10.2019 / 6.11.2019 / 21.11.2019 - TR Warszawa/Marszałkowska 8,
14.11.2019 / 28.11.2019 – TR Warszawa/ATM Studio (ul. Wał Miedeszyński 384, Warszawa)

Termin grudniowych zajęć zostanie podany na pierwszych warsztatach.

Terminy dopasowywane są do repertuaru TR Warszawa.

-----------------

CHCESZ WZIĄĆ UDZIAŁ W WARSZTATACH?

> Wypełnij formularz on-line > TUTAJ <


Na formularze czekamy do 17 października 2019 roku.

-----------------

Udział w warsztatach jest bezpłatny, liczba miejsc jest ograniczona.
Skontaktujemy się z wybranymi osobami.
Informację o zakwalifikowaniu do udziału w warsztatach prześlemy do 18 października 2019 roku.