Zostań w domu, nie wychodź z teatru! / "Uroczystość"

Zobacz “Uroczystość” w reż. H7 (Grzegorz Jarzyna) w TR Online! Zapraszamy na spektakl w ramach akcji “Zostań w domu, nie wychodź z teatru!”.


Co się stanie, kiedy na jaw wyjdzie mroczna, rodzinna tajemnica? Co, jeśli stanie się to podczas uroczystości 60. urodzin ojca, głowy rodziny, i jeśli to właśnie on znajdzie się w centrum podejrzeń? “Uroczystość” Grzegorza Jarzyny w bezkompromisowy sposób odsłania ciemne kulisy rodzinnych związków, balansując pomiędzy tragedią i farsą. To trzymająca w napięciu historia walki o prawdę, którą każdy musi stoczyć sam.

W nagranym spektaklu występują: Andrzej Chyra, Jan Peszek, Ewa Dałkowska, Adam Ferency, Marek Kalita, Roma Gąsiorowska, Danuta Stenka, Danuta Szaflarska, Zygmunt Malanowicz, Lech Łotocki, Magdalena Kuta, Katarzyna Warnke, Jan Dravnel, Aleksandra Popławska, Redbad Klijnstra, Marek Kępiński, Wojciech Kalarus, Stanisław Sparażyński, Christian Emany, Marcin Mazurek, Aleksandra Stępowska, Jakub Adamus.

Pokaz odbędzie się na Facebook Live TR Warszawa oraz na Vimeo 30 maja o godzinie 20.00. Po premierze zapraszamy na rozmowę z twórczyniami i twórcami spektaklu na Facebook Live (start: godz. 22:30).

Nagranie na Vimeo będzie uzupełnione o napisy w języku polskim (realizacja w ramach projektu TR Bez Barier 2020) i angielskim. Czas trwania: ok. 2 godziny. Nagrania dostępne będą do godz. 23:59.

Zapraszamy też na warsztaty otwarte online w poniedziałek (1 czerwca) o godz. 17:00. Czytaj więcej o warsztatach (>link<)

WIĘCEJ O SPEKTAKLU “UROCZYSTOŚĆ”

Przełomowy spektakl Jarzyny oparty jest na głośnym filmie “Festen” Thomasa Vintenberga i Mogensa Rukova, pierwszym i najlepszym obrazie duńskiej Dogmy. W przedstawieniu, prezentowanym z powodzeniem na najważniejszych międzynarodowych festiwalach, kreacje aktorskie tworzyła czołówka polskich aktorów filmowych i teatralnych: obok Andrzeja Chyry i Jana Peszka m.in. Magdalena Cielecka, Aleksandra Popławska, Marek Kalita, Ewa Dałkowska, Katarzyna Herman, Zygmunt Malanowicz, Adam Woronowicz.


Cudowna machina teatralna, czysty klejnot – Frederic Ferney, LE FIGARO

Czytaj więcej (>link<)

__________
BUDUJ Z NAMI SCENĘ ONLINE TR WARSZAWA


#ZostańWDomu, nie wychodź z teatru! to akcja zainicjowana przez zespół TR Warszawa. Jej celem jest reakcja na obecną sytuację epidemiologiczną. Liczba osób zainteresowanych kolejnymi pokazami online utwierdza nas w przekonaniu, że takie działania są bardzo potrzebne! Dzięki pokazom on-line naszych spektakli z napisami w języku polskim i angielskim, widzki i widzowie z Polski i zagranicy będą mogli zobaczyć propozycje repertuarowe TR Warszawa. Co tydzień będziemy prezentować kolejne spektakle z naszego repertuaru.

Dowiedz się, jak możesz dołączyć do budowania sceny online TR Warszawa. Więcej informacji na stronie:
https://niewychodzzteatru.trwarszawa.pl

Pozdrawiamy i do zobaczenia na spektaklach TR Warszawa!
#zostanwdomu