Radio Azja: Tenniscoats / Hyunjin Bek & Kimoki Saturnballad 

 • koncert: 8 grudnia 2018 / godz. 19:00

  Tenniscoats (Japonia)

  Tenniscoats to japoński duet, który tworzą Saya i Takashi Ueno. Ich muzyka jest połączeniem folku, łagodnej psychodelii oraz sennego indie, sami artyści najchętniej określają swoje brzmienie mianem avant-popu. “Tenisówki” to jeden z najbardziej hipsterskich zespołów na japońskiej scenie undergroundowej. Ich muzyka ujmuje prostotą, bezpretensjonalnością i szczerością. Muzycy nie silą się na wyśrubowane solówki i rozbudowane kompozycje, grają za to z pozytywną energią i od serca. Ich twórczość doceniana jest przez wielu znakomitych artystów, którzy chętnie towarzyszą im w nagraniach i podczas koncertów. Wśród nich są m.in. Takashi Ueno, Bill Wells, DJ Klock czy Kazumi Nikaidoh.

  Hyunjin Bek & Kimoki Saturnballad (Korea Południowa)

  Hyunjin Bek to artysta wszechstronny, aktywny w dziedzinie sztuk wizualnych, filmu, teatru, poezji i muzyki. Absolwent wydziału rzeźby na Akademii Sztuk Pięknych w Seulu, związany jest z kultową galerią Arario w Seulu. Jego prace można było oglądać na wystawach w Chinach, Wielkiej Brytanii czy we Włoszech. Jego pierwszy projekt muzyczny - UhUhBoo uważany jest za najbardziej ekscentryczną formację w Korei Południowej. Muzyka zespołu wykorzystana była w spektaklu Piny Bausch oraz filmach Park Chan-wooka.  Polska publiczność miała okazję doświadczyć niezrównanej ekspresji scenicznej lidera Uhuhboo podczas niezapomnianego warszawskiego koncertu w roku 2013. Poza czterema albumami stworzonymi w ramach projektu Uhuhboo, Hyunjin Bek ma na swoim koncie nostalgiczny LP solowy oraz płytę wydaną w 2015 roku z Bahngbek Duo. Obecnie artysta pracuje nad nowym materiałem z Kimoki Saturnballad, na którym jego zawodzący głos znajduje towarzystwo w melancholijnych dźwiękach fortepianu, kontrabasu i saksofonu. Program z tej właśnie płyty usłyszymy na koncercie Radia Azja.

  bilety: 60 zł
  miejsce: TR Warszawa / Marszałkowska 8

   

  Radio Azja to niszowy festiwal poświęcony współczesnej muzyce azjatyckiej. Program wydarzenia kształtują artyści eksperymentujący, śmiało łamiący muzyczne konwenanse i przekraczający granice gatunków; poszukujący autentyczności outsiderzy, wykraczający zarówno poza mainstream, jak i związane z muzyką azjatycką stereotypy. Na scenie królować będą zarówno tradycyjne instrumenty, jak i najnowszej generacji elektronika. Radio Azja nie ogranicza się do prezentacji konkretnych stylów w muzyce, pokazując to, co aktualnie najbardziej wartościowe i intrygujące. Gramy muzykę niebanalną, ambitną, autorską i szczerą, a przede wszystkim powstałą z głębokiej potrzeby artystycznej wypowiedzi. 

  Podczas czterech festiwalowych dni będzie można usłyszeć radykalnie różne projekty muzyczne: od kontemplacyjnych, minimalistycznych kompozycji łączących brzmienie instrumentów akustycznych i subtelnej elektroniki, przez rytualne tańce, którym towarzyszy muzyka współczesna, melancholijno-wybuchowy jazz z Korei i japońskie “domowe melodie”, aż po przetworzony zestaw nagrań terenowych i taneczny, wysokooktanowy wieczór z indyjską bhangrą. 

  Podobnie jak w zeszłym roku, koncertom towarzyszyć będzie Akademia Radia Azja, w ramach której odbywać się będą spotkania z artystami, warsztaty i prelekcje. 

  Szczegóły na stronie www.piecsmakow.pl