na podstawie "Niezwykłych przygód Roberta Robura" Mirosława Nahacza

Robert Robur

REŻ.: KRZYSZTOF GARBACZEWSKI

  Seria tajemniczych zgonów wstrząsa światem nowych mediów. Zagadkę próbuje rozwikłać inspektor Mirosław Kryzys ze Świetlnej Policji. Tropy prowadzą do Roberta Robura, młodego scenarzysty. Tymczasem w Mieście Światła narasta rebelia. Członkowie sekty tajemniczego Mistrza chcą obalić dyktaturę Urzędu Energii. Kto stoi za tajemniczymi zbrodniami? Czy ciemność wygra ze światłem? Kto pisze serial „Wściekłość i wrzask”? 

  Ostatnia, niedokończona powieść Mirosława Nahacza (1984-2007) rozgrywa się w przyszłości, w której fikcja kreowana przez media wyparła całkowicie rzeczywistość. Sensacyjna akcja łączy się z wizją społeczeństwa, które odurzone medialnymi przekazami, staje się bezwolne i podatne na manipulacje władzy. Spektakl Krzysztofa Garbaczewskiego przenosi dystopijną powieść Nahacza do współczesnego świata cyfrowych mediów i wirtualnej rzeczywistości. To, co dekadę temu wydawało się czystą fantazją, dziś staje się realnością. Wszechobecna inwigilacja i kontrola w sieci, internetowe gwiazdy, które zapalają się równie szybko, jak gasną, koncerny manipulujące informacjami i hakerzy, którzy wykradają im dane – żyjemy w przyszłości, którą wymyślili pisarze. Dzięki technologii virtual reality powstają cyfrowe światy tak realne, że można je pomylić z rzeczywistością. W jaki sposób ten nowy, wspaniały świat wpływa na człowieka i jego relacje z innymi? Jak połączyć dwie strony pękniętej rzeczywistości?

  Premiera: 10 czerwca 2016
  Czas: 3 godz. 30 min (dwie przerwy)

  Bilety: 70 zł (normalny), 30 zł (ulgowy), 20 zł (wejściówka)

   

  Spektakl grany w ATM Studio (ul. Wał Miedzeszyński 384, Warszawa).

  Nie masz jak dojechać na spektakl? 
  >> Tutaj sprawdzisz 
  << rozkład jazdy naszego specjalnego autobusu do ATM STUDIO.


  W spektaklu wykorzystywane są światła stroboskopowe. 

  Dla grup zorganizowanych ze szkół ponadgimnazjalnych oferujemy warsztaty wprowadzające do spektaklu (prosimy o kontakt z działem edukacji: edukacja@trwarszawa.pl).

  TWÓRCY

  • Krzysztof Garbaczewskireżyseria
  • Krzysztof Garbaczewski, Jakub Żulczykadaptacja
  • Aleksandra Wasilkowskascenografia
  • Robert Mleczkowideo
  • Jan Duszyńskikompozytor
  • Sławomir Blaszewskikostiumy
  • Bartosz Nalazekreżyseria światła
  • Paweł Kulkaasystent reżysera
  • Karolina Kotlickaasystentka scenografki
  • Robert Mleczko, Jędrzej Jęcikowski, Kamil Gubałaoperatorzy kamer
  • Natalia Starowieyskaprodukcja

  Obsada

  "Pokolenie 30-latków czekało na takie połączenie nostalgii z humorem, grami z popkulturowym kiczem i poczuciem nierzeczywistości."
  Aneta Kyzioł, POLITYKA

  "Garbaczewski tworzy spektakl wspaniale bezczelny, bezkompromisowy, a z pewnością najefektowniejszy w swojej karierze."
  Paweł Soszyński, DWUTYGODNIK.COM

  "Robert Robur" (...) ma szansę stać się spektaklem kultowym. Wszystko dzięki totalnej wolności teatralnego gestu, poczuciu humoru, dużej dawce kampowej przyjemności zabawy z popkulturą."
  Witold Mrozek, GAZETA WYBORCZA

  "Dystopijna opowieść o scenarzyście, który w rodzinnych stronach szuka ucieczki przed dyktaturą uzależniającego serialu, jest chyba najlepszym spektaklem w karierze Garbaczewskiego."Krzysztof Juruś, DZIENNIK OPINII - KRYTYKA POLITYCZNA

  WIDEO

  KONKURS

   

        

  Spektakl bierze udział w 23. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.

  Ogólnopolski Konkurs na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej ma na celu nagradzanie najciekawszych poszukiwań repertuarowych w polskim teatrze, wspomaganie rodzimej dramaturgii w jej scenicznych realizacjach oraz popularyzację polskiego dramatu współczesnego. Konkurs organizowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie. W I etapie Konkursu spektakle ocenia Komisja Artystyczna w składzie: Jacek Sieradzki (przewodniczący), Marcin Bogucki, Marta Bryś, Katarzyna Niedurny, Szymon Kazimierczak, Andrzej Lis, Anna Wakulik.