Zero udawania. Rozmowa z Sebastianem Pawlakiem

22.09.2022

Sebastian Pawlak, aktor TR Warszawa, opowiada o swoich przemyśleniach i doświadczeniach z prób do spektaklu „Rodzina” w reż. Justyny Sobczyk, którego premiera odbędzie się 30 września 19:00 przy ulicy Marszałkowskiej 8. Na scenie zobaczyć będzie można jak zespoły z TR Warszawa i Teatru 21 łączą siły.

fot. Tomasz Tyndyk/Adrian Lach

Sebastian Pawlak o pracy nad spektaklem

Od kilku lat jestem fanem Teatru 21 wiec, kiedy dowiedziałem się, że będziemy razem robić spektakl, bardzo się ucieszyłem. Moja radość trwa do dziś! To spotkanie wykracza poza klasyczne ramy prób, jakich doświadczyłem w teatrze. Mam wrażenie, że więcej dzieje się poza pracą nad tekstem, czy inscenizacją (choć tam też się dużo dzieje). Prywatne relacje, emocje, stany psychiczne, w jakich danego dnia się przychodzi, często rzutują na prace i nie ucieka się od nich, nie ukrywa. Wszystko jest na wierzchu. Zero udawania. Do tego ta niezwykła wyobraźnia! Dajemy z siebie tyle ile mamy, do niczego się nie zmuszamy, robimy przerwy, kiedy musimy, wspólnie jemy, kawkę pijemy, rozmawiamy o tym, co najważniejsze danego dnia i co nas uwiera, przytulamy się, zmęczeni zasypiamy, tańczymy, żeby się obudzić, śmiejemy się do łez, albo płaczemy, bo smutno i znów się przytulamy, serdecznie się witamy i żegnamy i przepraszamy głośno, kiedy kogoś urażamy i znów się przytulamy… Idealna rodzina.

O spektaklu

Spektakl połączonych zespołów Teatru 21 i TR Warszawa, badający temat współczesnej rodziny i relacji rodzinnych. Bazując na swoich osobistych doświadczeniach oraz rolach zagranych wcześniej w filmie i na scenie, aktorzy i aktorki obu teatrów tworzą rodzinną komedię omyłek, w której ciemna strona relacji rodzinnych spotyka się z tęsknotami i fantazjami na temat harmonijnej rodziny wprost z polskich seriali. Czy osoba z niepełnosprawnością może być pełnoprawnym członkiem / członkinią rodziny – nie tylko synem czy córką ale też ciocią, wujkiem, matką lub ojcem? Czy aktor/ka z niepełnosprawnością może być pełnoprawnym członkiem / członkinią rodziny teatralnej?

Patron