Czy są historie, dzięki którym chce się żyć?

  • Marszałkowska 8
  • Warsztat

CUDZE/WŁASNE. Historie | vol. 3

O warsztatach

„Nie dałeś mi wyboru. Musiałem kłamać.”

Michael Marc Bouchard, „Tom na wsi”

„Gdy jedna osoba odnajduje swój głos, wielu ludzi zaczyna mówić przez jej
opowieść”.

Arthur Frank, „The Wounded Storyteller”

Oficjalnie, po spotkaniach wokół premiery „Toma na wsi”, wznawiamy warsztaty CUDZE/WŁASNE Historie. Chcemy usłyszeć waszą własną opowieść! Zapraszamy queerowe i niequeerowe osoby w każdym wieku do spędzenia czwartkowego, wrześniowego popołudnia 8 września w TR Warszawa i wspólnego zastanowienia się nad tym, jak zmienia nas słuchanie cudzych historii i co przynosi opowiadanie własnej. Spotykamy się 8 września, w godz. 17:00-20:00.

Czy są historie, dzięki którym chce się żyć? Czy są historie, które odbierają nadzieję? Co utrudnia opowiedzenie swojej historii? Komu najbardziej chce się ją opowiedzieć? Będziemy czytać, pisać, rozmawiać.

Wypełnij formularz i zgłoś się na warsztaty

Prowadzący

Michał Domański – pedagog teatru, reżyser, artysta performance i wizualny. W TR Warszawa opiekuje się projektami pedagogiczno-teatralnymi skupionymi na pracy z widzem, prowadzi warsztaty dla dorosłych, młodzieży i dzieci.

Łukasz Mikołajewski – socjolog z Pracowni Badań nad Historią i Tożsamościami LGBT+ w Instytucie Stosowanych Nauk Społecznych UW, współredaktor książki „Cała siła, jaką czerpię na życie. Świadectwa, relacje, pamiętniki osób LGBTQ+”.

Maria Reimann – antropolożka z Instytutu Entologii i Antropologii Kulturowej UW, autorka autoetnograficznej książki „Nie przywitam się z państwem na ulicy. Szkic o doświadczeniu niepełnosprawności”.