TR Warszawa podczas GENERATION AFTER SHOWCASE: REALITY CHECK

01.08.2023

TR Warszawa po raz kolejny zaprezentuje swoje spektakle podczas organizowanego przez Nowy Teatr Generation After. Showcase, który stwarza przestrzeń do prezentacji nowych trendów pojawiających się w polskim teatrze, otwierając naszą rodzimą scenę na przedstawicieli najważniejszych festiwali i instytucji teatralnych z Europy, Azji i Ameryki.

REALITY CHECK

Tegoroczna, siódma już, edycja Generation After. Showcase odbędzie się pod hasłem REALITY CHECK i potrwa od 7 do 9 września br. Jej celem jest zakwestionowanie otaczającej nas rzeczywistości, którą na skutek przyzwyczajenia przyjęliśmy za niepodważalną. Spektakle zaprezentowane w ramach wydarzenia stawiają nas w obliczu trudnych pytań, kłamstw i półprawd na temat otaczającego nas świata, które wspólnie postaramy się rozebrać na czynniki pierwsze. Jak przeczytać możemy na stronie Nowego Teatru, będziemy „eksperymentować z rzeczywistością, badając prawdę fikcję i wszystko pomiędzy”.

TR Warszawa podczas Generation After. Showcase

W tym roku TR Warszawa również włączyło się do Generation After. Showcase. W ramach wydarzenia zaprezentujemy dwa spektakle „sweet & romantic” w reż. Wery Makowsx i Jakuba Zalasy, który zobaczyć będzie można 07.09.2023 oraz „Rodzinę” w reż. Justyny Sobczyk, który zagramy 09.09.2023. Oba spektakle miały swoją premierę w minionym sezonie artystycznym.

„sweet & romantic” opowiada historię o miłości, żałobie i zmianie. Główny bohater, Ari, w ramach eksperymentu, zażywa pierwszą dawkę testosteronu i wykracza poza granice klasycznie pojmowanej płci. Nie zdaje sobie sprawy z tego, jak wpłynie to ja jego ciało, umysł i relacje z wąskim gronem bliskich mu osób.

„Rodzina” jest koprodukcją z Teatrem 21. Na scenie widzimy aktorów TR Warszawa oraz aktorów z niepełnosprawnościami, którzy na zmianę grają te same postacie – ojca, matkę, córkę, syna, dostawcę pizzy. Spektakl bada współczesne relacje rodzinne i zadaje niewygodne pytania o rolę osoby z niepełnosprawnością w tej komórce społecznej.

Serdecznie zapraszamy na te i pozostałe spektakle z naszej oferty na wrzesień. Pełen repertuary dostępny jest w naszym kalendarzu. Bilety dostępne są na bilety.trwarszawa.pl.