Spektakl dla wszystkich, którzy się urodzili!

  • Wydarzenie specjalne

Cząstki kobiety – transmisja online

reż.Kornél Mundruczó

Cząstki kobiety” w reżyserii Kornéla Mundruczó znalazły się w programie prestiżowego europejskiego festiwalu Kunstenfestivaldesarts, który w tym roku częściowo odbywa się w formule online. Nagranie „Cząstek kobiety”, zrealizowane w ramach programu TR Online 18 i 19 grudnia 2020 roku pod okiem reżysera streamingu, Michała Dymka, zostanie udostępnione międzynarodowej publiczności 10 i 11  maja 2021. o g. 21:00 na stronie www.onlinetheatre.kfda.be (w ramach jednorazowych pokazów online). 
Dostęp do nagrania wynosi 5 euro (formuła pay as you can).

Kup dostęp do spektaklu w dniu 10.05 Kup dostęp do spektaklu w dniu 11.05

O festiwalu

Kunstenfestivaldesarts 2021 odbędzie się w dniach 7-30 maja br. i 1-8 lipca br. częściowo w formule online. Brukselski festiwal jest wiodącym wydarzeniem obszaru sztuk performatywnych
w Europie. W obszarze zainteresowań dyrekcji festiwalu są spektakle i projekty artystyczne, które cechuje artystyczny eksperyment i poszukiwania nowego języka performatywnego. Na to prestiżowe, międzynarodowe wydarzenie artystyczne rokrocznie przyjeżdża publiczność z wielu zakątków świata, zainteresowana najnowszymi trendami w sztuce. W programie tegorocznego festiwalu znalazły się m.in. pokazy online 9 wydarzeń artystycznych z całego świata. Niektóre z nich odbędą się na żywo w Brukseli i streamowane będą prosto ze scen wybranych brukselskich teatrów za pośrednictwem strony www.onlinetheatre.kfda.be. Oprócz spektaklu Kornéla Mundruczó z TR Warszawa, w ramach Kunstenfestivaldesarts 2021 zobaczymy zarówno spektakle Romeo Castellucciego, Lii Rodrigues jak i prace zrealizowane przez młodsze pokolenie twórców i twórczyń, takich jak np. koreański artysta, Jaha Koo, czy marokański choreograf, Radouan Mrizika, znany poznańskiej publiczności Festiwalu Malta.

O spektaklu

Feministyczny, napędzany przez siłę i determinację kobiecych postaci dramat rodzinny, rozgrywający się we współczesnej Warszawie. Rodzinne spotkanie jak soczewce skupia problemy i wewnętrzne konflikty polskiego społeczeństwa.

Główną bohaterką jest trzydziestoletnia Maja, która mierzy się z osobistą tragedią. Aby wyjść z życiowego zakrętu, musi zakwestionować całe dotychczasowe życie i na nowo zbudować relacje z bliskimi. „Cząstki kobiety” to poruszający obraz współczesnych kobiet, walczących o prawo do decydowania o własnym życiu. Reżyser Kornél Mundruczó i autorka scenariusza Kata Weber empatycznie portretują każdą z wyrazistych postaci, nie oceniając i nie krytykując nikogo ze zgromadzonych przy rodzinnym stole osób. Przedstawienie, wykorzystujące filmowe środki wyrazu ujmuje intymną narracją, realizmem szczegółu i  czułością aktorskich kreacji. „Cząstki kobiety” są drugim po „Nietoperzu” (prem. 2012, prod. TR Warszawa) spektaklem Kornéla Mundruczó zrealizowanym w Polsce; oba przedstawienia zyskały uznanie polskiej i międzynarodowej publiczności.

Czytaj więcej o spektaklu

Galeria

fot. Natalia Kabanow

Twórcy i twórczynie

reżyseria: Kornél Mundruczó

tekst i dramaturgia: Kata Wéber

asystent dramaturga: Soma Boronkay

tłumaczenie tekstu: Jolanta Jarmołowicz

scenografia i kostiumy: Monika Pormale

muzyka: Asher Goldschmidt

reżyseria świateł: Paulina Góral

  • Prawa autorskie tłumaczki Jolanty Jarmołowicz do sztuki “Cząstki kobiety” reprezentuje Agencja Dramatu i Teatru ADiT.

Realizacja

asystentka reżysera: Karolina Gębska

inspicjentka: Katarzyna Gawryś-Rodriguez

tłumaczenie podczas prób: Patrycja Paszt

trening ruchowy: Aleksandra Woźniak

asystentka scenografki, kierowniczka produkcji: Karolina Pająk-Sieczkowska

asystentka kostiumografki: Małgorzata Nowakowska

konsultacja językowa: Andreas Jönsson, Sindre Sandemo

 

Partner spektaklu:

Węgierski Instytut Kultury w Warszawie

Patroni