-
Data i godzina
21.06., godz. od 18:00 do 20:00
-
Gdzie
ATM Studio
-
Prowadzący
Karol Nepelski, Sebastian Świąder
-
Cena biletu
15 zł (do kupienia tylko przez internet)
-
Limit miejsc
20 osób
O warsztatach
Stwórz dźwięk, znajdź dźwięk, stań się dźwiękiem, wejdź w dźwięk. Człowiek wydobywa z siebie i sobą różne dźwięki. Mówimy, śpiewamy, oddychamy, szeleścimy, szuramy, gładzimy. Jesteśmy centrum, z którego dźwięk się rozchodzi. Ale dźwięki też nas otaczają, przychodzą z różnych stron. Mają różną wysokość, barwę, czas trwania. Jesteśmy centrum, do którego dźwięki docierają, by za chwilę odbić się od naszego ciała, zmienić kierunek, skręcić, a może rozpłynąć się.
Dźwięk to wrażenie słuchowe, ale jego źródłem jest rozchodząca się fala. Fala, która zaburza, wprowadza w drgania, a jednocześnie tworzy coś, co może scalać i organizować się. Jesteśmy dźwiękiem-jednostką, ale i wspólnotą dźwięków. Na warsztatach staniesz się zarówno materiałem, z którego uszyty będzie krajobraz dźwięku, jak i krawcem, który ten materiał będzie ciąć, zszywać i układać. Będziesz samplował i będziesz samplowany. Oktofonia pozwoli ci poczuć, jaką moc przestrzenną ma dźwięk. Ten bowiem otoczy cię z każdej strony, dotrze do każdej twojej komórki i zamknie cię w swojej strukturze, by potem otworzyć ci drzwi do innego wymiaru, innego znaczenia jednostki, innego znaczenia wspólnoty.
Warsztat przeznaczony jest dla wszystkich chętnych, niezależnie od stopnia wykształcenia muzycznego. Zainspirowany został przestrzenią dźwięku stworzoną przez kompozytora Karola Nepalskiego do spektaklu „3Siostry” w reżyserii Luka Percevala. Więcej o innych naszych warsztatach możesz przeczytać tutaj.
O prowadzących
Karol Nepalski – kompozytor, autor muzyki instrumentalnej, scenicznej, operowej i teatralnej oraz muzyki filmowej. Zajmuje się muzyką elektroakustyczną, twórczością audio-video oraz performancem.
Sebastian Świąder – Pedagog teatru, animator kultury, muzyk i performer. Członek Stowarzyszenia Pedagogów Teatru, z którym inicjuje i współtworzy wiele projektów pedagogiczno-teatralnych w instytucjach kultury i teatrach. Gra z zespołem muzycznym UGLA i Bardzo Duży Dom.
Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.