Projekty w ramach MAŁEGO TRu to zestaw praktycznych narzędzi dla pedagogów, nauczycieli i rodziców do rozwoju kompetencji kulturalnych (a w sposób szczególny umiejętności teatralnych) małych dzieci. MAŁY TR  to gry dla dzieci, które mają dwie odsłony – pierwsza zrealizowana w 2018 roku i druga w 2020 roku.

fot. Patrycja Skwierczyńska

Mały TR 2020

Pokonaj wyzwania i buduj relację ze swoją grupą!

W 2020 roku odbyła się druga edycja projektu Mały TR. Tym razem warsztaty i spotkania skierowane były bezpośrednio do nauczycieli wychowania przedszkolnego oraz nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej. Wspólnym celem pedagożek teatru (autorki projektu Marta Bernatowicz i Helena Świegocka) oraz uczestniczek było stworzenie gry, które wesprze mistrzów gry czyli nauczycieli i nauczycielki w budowaniu relacji w grupie. W ramach tych działań powstała “Zielona Misja” oraz scenariusze zajęć dla grup przedszkolnych i szkolnych z wykorzystaniem metod, jakie oferuje pedagogika teatru.

Zobacz też scenariusze lekcji do gry ZIELONA MISJA

Projekt Mały TR (2020) dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach Hazardowych.

MAŁY TR 2018

Użyj zaprojektowanych przez pedagożki teatru kart gry do teatralnej zabawy ze swoimi dziećmi! MAŁY TR to projekt skierowany do najmłodszych odbiorców. Pozwala on dzieciom poznać teatr instytucjonalny od środka. W ramach projektu powstały trzy zestawy kart gry, przeznaczone odpowiednio dla:

– MALUCHÓW – dzieci do 3 lat,
– MALCÓW – dzieci w wieku przedszkolnym,
–  MAŁOLATÓW – uczniów klas I-III w szkołach podstawowych.

Każda z kart zawiera ilustrację autorstwa Justyny Frąckiewicz oraz instrukcję teatralnej zabawy przygotowanej przez Zespół Edukacji TR Warszawa.

W zestawie znajdują się karty:

– ZA SCENĄ z instrukcją zabawy związanej z garderobą i charakteryzacją,
– NAD SCENĄ wprowadzające w zagadnienia dotyczące techniki teatralnej oraz światła i dźwięku,
– NA SCENIE obrazujące pojęcia związane ze sceną i aktorstwem.

Do każdego zestawu dołączona jest instrukcja dla dorosłego (rodziców, opiekunów, nauczycieli), który zechce bawić się w MAŁY TR wraz ze swoim dzieckiem.

W ramach projektu MAŁY TR do współpracy zaprosiliśmy placówki oświatowe i opiekuńcze (żłobki, przedszkola i szkoły podstawowe) w Warszawie i okolicach.

Chcesz zagrać w MAŁY TR ze swoim dzieckiem? Pobierz karty i instrukcję!

Projekt Mały TR (2018) – „Mały TR cykl warsztatów teatralnych dla najmłodszych dzieci” dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach Hazardowych.

Organizatorem TR Warszawa jest m.st. Warszawa