Zapraszamy studentów_ki do udziału w konkursie na napisanie scenariusza warsztatów edukacyjnych, inspirowanych materiałami zgromadzonymi w Archiwum Cyfrowym TR oraz przeprowadzenie ich we współpracy z Działem Pedagogiki Teatru i Dostępności TR Warszawa.

Archiwum Cyfrowe TR to ponad 1500 obiektów, które mogą stać się inspiracją do pracy edukacyjnej z młodzieżą. Zdjęcia, plakaty, materiały wideo, a nawet kostiumy będą punktem wyjścia do rozmowy o TR Warszawa i historii teatru oraz do poruszenia ważnych tematów związanych nie tylko z teatrem.
Do zainspirowania się Archiwum Cyfrowym TR, zaprojektowania warsztatów, a w finale – przeprowadzenia ich ze wsparciem i we współpracy z Działem Pedagogiki Teatru i Dostępności, zapraszamy osoby, które widzą swoją przyszłość w pracy z widzami_kami.
Kto może przystąpić do konkursu?
– Każda osoba studiująca kierunki takie jak wiedza o teatrze, kulturoznawstwo, pedagogika teatru oraz studenci_ntki innych kierunków, interesujący_e się działaniami w obszarze szeroko rozumianej edukacji artystycznej, kulturalnej i animacji kultury.
– Do konkursu można przystąpić pojedynczo lub w grupie, składającej się z maksymalnie 3 osób.
Co trzeba zrobić, by przystąpić do konkursu?
– Uczestnik_czka wybiera materiał z Archiwum Cyfrowego TR Warszawa i tworzy scenariusz warsztatów dla młodzieży, który zgłasza do konkursu.
– Zwycięzcy_żczynie w asyście pedagoga_żki teatru realizują warsztaty w szkole dla grupy wskazanej przez Dział Pedagogiki Teatru i Dostępności TR Warszawa.
Jak wygląda proces?
– Uczestnicy_czki konkursu wysyłają scenariusze do 23 maja 2025 roku na adres: katarzyna.batarowska@trwarszawa.pl. W tytule maila należy wpisać „konkurs Archiwum Cyfrowe TR”.
– Do 6 czerwca 2025 roku komisja konkursowa wyłoni 2 najlepsze scenariusze i wskazuje zzwycięzców_żczynie.
– W ramach procesu wzmacniającego, zwycięzcy_żczynie odbędą jedno spotkanie konsultacyjne z osobą ekspercką w dziedzinie pedagogiki teatru.
– Od października do grudnia 2025 zwycięzcy_zwyciężczynie przeprowadzą warsztaty w asyście pedaga_żki teatru z Działu Pedagogiki Teatru i Dostępności TR Warszawa.
Jaka jest nagroda?
– Autorzy_rki 2 najlepszych scenariuszy otrzymają nagrodę finansową w wysokości 3000,00 zł brutto, zobowiązującą do przeprowadzenia na ich podstawie warsztatów dla młodzieży.
Wszelkie informacje dotyczące szczegółowych wymagań konkursowych znajdują się w regulaminie konkursu.
Na zgłoszenia czekamy do 23 maja 2025 roku.
Pełny regulamin konkursu:
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

